W Grzegorzewie podsumowali miniony rok

0
194
15

Grzegorzewski samorząd podsumował pierwszy rok działalności w kadencji 2018-2023. Spotkanie w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bylicach-Kolonii zaszczycili liczni goście na czele wicewojewodą wielkopolskim, Anetą Niestrawską, i posłem na Sejm RP Zbigniewem Hoffmannem.
O tym, jak zmieniała się gmina w minionym roku, słowem i fotografią, zaprezentowała wój Bożena Dominiak. Przedstawiła zrealizowane w 2019 inwestycje, zadania wykonane z funduszu sołeckiego oraz podejmowane działania proekologiczne. Środki otrzymane od wojewody wielkopolskiego, z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, a także z budżetu Powiatu Kolskiego służyły do przeprowadzenia inwestycji służących społeczeństwu. W efekcie, w 2019 roku, w gminie Grzegorzew powstały inwestycje za 5.922.695,38 zł.

Wójt przypomniała także wydarzenia, jubileusze i rocznice, w które obfitował miniony rok, a które były celebrowane w kraju, powiecie i gminie.

O oprawę spotkania zadbała dyrektor szkoły Iwona Ziętek wraz z uczniami i nauczycielami. Uczniowie uraczyli zebranych częścią artystyczną. – Samorząd to wspólnota, kapitał, mieszkańcy, od najmłodszych po seniorów. Wspólnie budujemy obraz naszej gminy. Dziękujemy wszystkim za całoroczne starania, za wspólne budowanie naszej małej ojczyzny – podkreśliła wójt Bożena Dominiak.

źródło i zdjęcie: Urząd Gminy w Grzegorzewie

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here