Kilka razy odwiedził powiat kolski. W zakończeniu misji ambasadora towarzyszyła mu delegacja z naszego regionu

0
234
IMG_7019-1

W Pałacu na Wyspie w Łazienkach Warszawskich odbyło się przyjęcie z okazji zakończenia misji Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Republiki Kazachstanu w Rzeczypospolitej Polskiej przez Jego Ekscelencję Margulana Baimukhana, powołanego 1 stycznia 2020 roku na stanowisko wiceministra spraw zagranicznych Kazachstanu. Na uroczystość tę zostali zaproszeni goście z Wielkopolski Wschodniej. Byli to przedstawiciele Regionalnego Towarzystwa Melioracyjnego w Koninie – Zenon Siwiński i Maciej Nuszkiewicz, wiceprezes Stowarzyszenia Współpracy Międzynarodowej “Kołowrotek” w Kole Roman Rutkowski, reprezentanci organizacji pozarządowych współpracujących z ambasadorem, a także ks. Tomasz Jener z parafii w Kościelcu.

Z inicjatywy tych organizacji ambasador Margulan Baimukhan przebywał kilkakrotnie w powiecie kolskim. Był m.in. w maju 2018 roku, kiedy zwiedził muzeum w Chełmnie i wysłuchał koncertu gruzińskiego zespołu Erthoba w klasztorze ojców Bernardynów, który wpisał się w celebrowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj także: Zwiedzanie muzeum w Chełmnie i koncert w klasztorze. Trzej ambasadorowie z wizytą w powiecie kolskim

Ambasador Kazachstanu był w powiecie kolskim także kilka miesięcy wcześniej, w lutym 2018. Wówczas w kolskiej farze był gościem honorowym koncertu oratoryjno-kantatowego w wykonaniu trojga artystów. Dla zebranych w świątyni zaśpiewała Beata Dunin-Wąsowicz – sopran, pochodzący a Koła, Adam Szramski – baryton, a na organach zagrał Antoni Pokora.

Czytaj także: Jednym z artystów kolanin. Wśród słuchaczy trzej ambasadorowie

Ostatnia wizyta ambasadora Kazachstanu na ziemi kolskiej, w maju ub. roku, związana była m.in. ze wsparciem działalności Stowarzyszenia „Autyzm i My” przez Stowarzyszenie Małżonków Szefów Misji Dyplomatycznych akredytowanych w Polsce, którym kierowała małżonka ambasadora, Guldana Zhailau.

W czasie uroczystości w Warszawie delegacja z regionu przekazała Jego Ekscelencji list z podziękowaniem za współpracę i gratulacjami z okazji awansu na tak ważne stanowisko państwowe.

źródło i zdjęcia: Regionalne Towarzystw Melioracyjne w Koninie, Stowarzyszenia Współpracy Międzynarodowej “Kołowrotek” w Kole, archiwum okrągłemiasto.pl

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here