Kolejny sukces policyjnego psa. Nos nie zawiódł Gorana!

0
113
317-272352

Dyżurny kolskiej policji, w sobotę, 25 stycznia br., tuż przed 13.00 został powiadomiony o zaginięciu 67-letniego mieszkańca gminy Grzegorzew. Niepełnosprawny intelektualnie mężczyzna wyszedł z domu około godziny 8.00 podczas kilkunastominutowej nieobecności rodziny. Najpierw najbliżsi sami szukali krewnego, ale gdy ich działania nie przynosiły skutków, postanowili powiadomić mundurowych.

W Komendzie Powiatowej Policji w Kole ogłoszony został alarm, a niebawem mężczyzny szukało już niemal stu funkcjonariuszy oraz strażacy. Wszyscy sprawdzali miejsca, w których hipotetycznie mógł przebywać zaginiony.

Do akcji poszukiwawczej włączony został również przewodnik z psem patrolowo-tropiącym, Goranem. Podczas sprawdzania terenu przyległego do miejsca zamieszkania 67-latka, pies podjął trop i doprowadził policjantów do oddalonej o kilkaset metrów posesji. Funkcjonariusze wnikliwie sprawdzili każdy zakamarek budynków gospodarczych. Okazało się, że zaginiony mężczyzna wszedł do stodoły. Tam po drabinie dostał się na szczyt stogu słomy. Niestety, wpadł w wąską szczelinę pomiędzy balotami, skąd nie miał możliwości wydostania się. Dramatyzmu sytuacji dodawał fakt, że 67-latek ma problemy z komunikacją, przez co nie potrafił wezwać pomocy. Zakleszczonego pomiędzy balotami słomy mężczyznę znaleźli policjanci, a wydobyli go strażacy. Na szczęście, nie odniósł obrażeń. Po konsultacji medycznej 67-latek wrócił do domu.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here