Ulica Nagórna w Kole oficjalnie oddana do użytku

1
187
DSC07969

1 397 metrów przebudowanej nawierzchni. Wartość zadania 8 815 567 złotych, z czego 3 955 010 złotych pochodziło z Funduszu Dróg Samorządowych. Brakującą kwotę dołożyły Powiat Kolski 2 763 512 oraz Miasto Koło – 2 564 000 złotych. Tak w liczbach przedstawia się zmodernizowanej ulicy Nagórnej w Kole. – To największa inwestycja drogowa, jaką w tej kadencji udało się na ten moment zrealizować. Tak naprawdę gdyby zsumować wszystkie środki, które zostały wyasygnowane na przeprowadzenie tej inwestycji, to byłoby prawie 10 mln złotych, ponieważ w tych wyliczeniach nie są uwzględnione koszty wykupów gruntów, nadzór inwestorki i koszty sporządzenia dokumentacji – mówił wczoraj tuż przed przecięciem wstęgi starosta kolski Robert Kropidłowski.

Przebudowana ulica Nagórna to swoisty prezent na 30-lecie firmy Wood-Mizer. Dojazd do przedsiębiorstwa otwiera dalsze możliwości jego rozwoju. Poinformował o tym obecny na uroczystości prezes Robert Bagiński. W lipcu mają się rozpoczną prace przy budowie nowej hali.

Więcej informacji o przygotowaniach do jej realizacji oraz postępach prac:

Nagórna zmienia się! Postępują prace przy wyczekiwanej od lat inwestycji

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here