Powiatowe Forum Kobiet Gospodarnych w Powierciu [FOTO]

0
412
DSC05803

Wielkopolska Izba Rolnicza – Rada Powiatowa w Kole była organizatorem Powiatowego Forum Kobiet Gospodarnych. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu. Konferencja miała na celu zapoznanie środowiska wiejskiego z możliwościach rozwoju. Chodziło przede wszystkich o działania kół gospodyń wiejskich oraz szanse na pojawienie się nowych inicjatyw na polskiej wsi.

W gminie Koło, na terenie której konferencja się odbyła, działa aż 7 kół gospodyń wiejskich, a w całym powiecie jest ich 62. Wszystkie ich członkinie miały okazję pogłębić swoją wiedzę, skorzystać z porad oraz wymienić się spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Zebranych powitał przewodniczący Rady Powiatowej WIR w Kole Michał Wróblewski, życząc owocnych obrad. Do jego słów dołączył poseł na Sejm RP Leszek Galemba.

W pierwszej części spotkania nieco o ZSCKR w Powierciu, kierunkach kształcenia, sukcesach uczniów, inwestycjach oraz najbliższych planach zdradził dyrektor Marek Sobolewski, który przy okazji zachęcił do zwiedzania szkoły z pomocą uczniów-przewodników.

W drugiej części forum referaty związane z tematami rolniczymi i działalnością KGW wygłosili: zastępca dyrektora Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Joanna Gumula, wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska, członek zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych Jolanta Nawrocka oraz członek zarządu Wielkopolskiej Izby Rolniczej Jan Pauliński.

Po przerwie, która była okazją do degustacji regionalnych potraw przygotowanych przez uczniów ZSCKR w Powierciu oraz skorzystania z oferty stoisk informacyjnych, miała miejsce wymiana doświadczeń i pomysłów, a później odbyły się prelekcje przedstawicieli Lokalnych Grup Działania: Stowarzyszenia „Wielkopolska Wschodnia”, „Fundacji ze Smakiem” – Inkubatora Kuchennego i Stowarzyszenia „Solna Dolina” oraz dyskusja.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here