Trzy niebezpieczne zdarzenia jednego dnia

0
245
getimg

Do trzech zdarzeń doszło na drogach powiatu kolskiego w środę, 5 lutego br. Najpoważniejsze w skutkach było zdarzenie z 16.10, w Rgilewie, w gminie Kłodawa, na drodze krajowej nr 92. Jadący w kierunku Kutna, fordem focusem, 19-letni mieszkaniec gminy Kłodawa, wykonując skręt w lewo w drogę podporządkowaną, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. W wyniku tego manewru 20-letnia pasażerka forda, mieszkanka gminy Kłodawa, doznała stłuczenia głowy, urazu odcinka szyjnego kręgosłupa oraz ran ciętych głowy. Kobieta została przewieziona do szpitala w Kole – poinformował rzecznik KPP w Kole, podkom. Przemko Chudykowski. Kierowca forda był trzeźwy. Za spowodowanie wypadku, odpowie przed sądem.

Do niebezpiecznej kolizji doszło około 15.15 na skrzyżowaniu dróg gminnych w miejscowości Złota w gminie Olszówka. – 20-letni mieszkaniec gminy Rzgów, kierując pojazdem marki Fiat Ducato, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo nadjeżdżającemu BMW, za kierownicą którego siedziała 31-letnia mieszkanka gminy Grzegorzew. Wynikiem tego zderzenia było także zniszczenie znaku drogowego oraz uszkodzenie pobliskiego budynku gospodarczego – poinformował podkom. Przemko Chudykowski. Na skutek uderzenia poszkodowana została kierująca BMW, która z ogólnymi stłuczeniami głowy i klatki piersiowej została odwieziona do szpitala w Kole, skąd – po udzieleniu jej pomocy – została zwolniona do domu. Kierujący fiatem był trzeźwy. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym.

Najwcześniej, bo około 11.50, doszło do zdarzenia na drodze krajowej nr 92 w Barłogach, w gminie Grzegorzew. Sprawcą kolizji okazał się 35-letni mieszkaniec gminy Przykona w powiecie tureckim, który jadąc samochodem marki Skoda Karoq, nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go samochodu renaulta scenica, doprowadzając do zderzenia obu pojazdów. Za kierownicą renaulta siedziała 23-letnia mieszkanka gminy Kłodawa, która z kolei swoim pojazdem uderzyła w tył skody octavii, prowadzonej przez 44-letniego mieszkańca województwa łódzkiego. Nikomu nic się nie stało. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

zdjęcie: KP PSP w Kole