Srebrny Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” dla druha OSP Dąbie

0
397
83040423_1626679860807510_4913975802518831104_o

W sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Dąbiu odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbiu, podczas którego prezes zarządu OSP w Dąbiu, komendant Paweł Czerwiński dokonał podsumowania działalności w ubiegłym roku oraz przedstawił plan działania na kolejny.

W 2019 roku jednostka OSP Dąbie licząca 60 druhów. Wyjeżdżała 120 razy do akcji ratowniczo-gaśniczych. Druhowie uczestniczyli w ćwiczeniach na obszarze leśnym. Trzy razy wykonano zabezpieczenia rejonu miasta Koła. Jednostka dysponowana jest do zdarzeń i zabezpieczenia terenu powiatu kolskiego. Kilkunastu członków OSP Dąbie brało udział w ostatnich dniach w akcji zwalczania ptasiej grypy w Zalesiu. W sposób szczególny burmistrz Tomasz Ludwicki wyraził wdzięczność tymże druhom za ich trud w działaniach związanych z usuwaniem skutków obecności wirusa wysoce zjadliwej grypy H5N8.

Część zebrania poświęcono dyskusjom nad bieżącym stanem funkcjonowania i rozwoju Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbiu. Młodzi druhowie czynnie uczestniczyli w rozmowach, przedstawiając swoją wizję na temat przyszłości jednostki.

Szczególnie miłe to spotkanie było dla druha Rafała Marciniaka z OSP Dąbie, który został odznaczany Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

Spotkanie zaszczyciło wielu gości. Wśród przybyłych byli m. in. członek Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Piotr Opas, komendant KP PSP w Kole bryg. Krzysztof Żurawik i prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Robert Kropidłowski.

źródło i zdjęcia: Urząd Miejski w Dąbiu