„Horyzont” Jakuba Małeckiego zostanie sfilmowany, a także…

0
396
DSC07486

Pochodzący z Koła Jakub Małecki zapisał na swoim koncie kolejny sukces. Najnowsza powieść autora „Rdzy” i kultowego „Dygotu”, „Horyzont” została Książką Roku 2019 według Magazynu Literackiego „Książki”. Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości. Twórczość Jakuba Małeckiego została zauważona przez środowisko filmowe i „Horyzont” niebawem zostanie przeniesiona na ekrany.

Moi drodzy, z lekkim niedowierzaniem, ale nareszcie mogę to napisać: „Horyzont” zostanie sfilmowany. Wkrótce podzielę się z Wami szczegółowymi informacjami, a dziś zdradzę jeszcze tylko, że ekranizację powieści wyreżyseruje twórca jednego z moich ulubionych polskich filmów, Bodo Kox” – napisał na swojej oficjalnej stronie Jakub Małecki.

Horyzont” ukazał się nakładem Wydawnictwa Sine Qua Non 18 września ub, roku. Opowiada historię Mańka i Zuzy, sąsiadów z warszawskiego Mokotowa. Były saper stara się spisać wspomnienia z misji w Afganistanie, a kobieta próbuje rozwikłać rodzinną tajemnicę. Losy tych dwojga łączą się w wyjątkowy sposób, tworząc zaskakującą opowieść o tęsknocie, przyjaźni i odwadze, ale też próbach znalezienia właściwej wersji siebie.

źródło: Wydawnictwo SQN, oficjalna strona Jakuba Małeckiego

Więcej informacji o Jakubie Małeckim, jego sukcesach, wizytach w Kole i powiecie kolskim znajdziesz TUTAJ

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here