To dla strażaków powiatu kolskiego był rekordowy rok! Mówili o tym podczas spotkania noworocznego [FOTO]

0
414
Gmina Dąbie z burmistrzem Tomaszem Ludwickim była gospodarzem tegorocznego spotkania noworocznego wszystkich strażaków, zarówno zawodowych, jak i druhów ochotników z terenu całego powiatu kolskiego.

Wzięli w nim udział członkowie Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kole, przedstawiciele Zarządów Oddziałów Gminnych oraz komendanci i reprezentanci Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole. W spotkaniu uczestniczyło również wielu zaproszonych gości, w tym poseł na Sejm RP Leszek Galemba oraz dyrektorzy, prezesi i przedstawiciele jednostek, instytucji, organizacji oraz przedsiębiorstw na co dzień pomagających i współpracujących ze strażakami. – Jestem zaszczycony, że tak licznie dziś się zgromadziliśmy. Jest to znakomita okazja do tego, żeby w tym trwającym nadal świątecznym nastroju podzielić się opłatkiem i życzyć sobie szczęśliwego nowego roku – powiedział na wstępie burmistrz Dąbia, Tomasz Ludwicki, witając zaproszonych gości. – Kilka dni nowego roku za nami, więc czas na podsumowania. Dziękuję druhom i druhnom oraz strażakom PSP za wasz trud i poświęcenie – powiedział prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kole, starosta kolski, Wieńczysław Oblizajek, wspominając o ciągłych staraniach w celu podwyższania poziomu wyszkolenia, doposażenia w specjalistyczny sprzęt i zwiększania ilości jednostek OSP należących do KSRG. Podziękował przy tym wójtom i burmistrzom za pomoc w finansowaniu ochotniczych straży. – Dziś trudno wyobrazić sobie akcje ratownicze bez udziału ochotniczych straży pożarnych. To wiąże się z wyrzeczeniami, ale na tej sali są pasjonaci, dlatego ten system jest jednym z najlepszych w Europie. Gratuluję także sukcesów sportowych i kulturalnych, które przy strażnicach mają miejsce – dodał Wieńczysław Oblizajek.
Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy, który w naszym powiecie jest perełką, każdego roku rozrasta się o jedną jednostkę. W tym roku do struktury dołączyła OSP Koło nad Wartą. Cieszymy się z tego bardzo. Mamy dalsze plany. Jesteśmy po podpisaniu porozumienia z OSP Brdów i mam nadzieję, że w połowie roku dołączy ona do systemu – powiedział wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kole i jednocześnie komendant KP PSP w Kole, bryg. Robert Kropidłowski, zaznaczając, że miniony rok był wyjątkowy. – Był to rok rekordowy ze względu na 1113 zdarzeń na terenie powiatu kolskiego. Jako PSP nie bylibyśmy w stanie ich zrealizować, gdyby nie współudział w działaniach, a czasami samodzielny udział druhów OSP – mówił dalej bryg. Kropidłowski, podkreślając ogromną rolę ochotników, których w powiecie jest ponad 3.000.
Do tych słów nawiązał także poseł na Sejm RP, Leszek Galemba. – Druhowie ochotnicy to służba. Jeden drugiemu pomaga i to jest ten najszczytniejszy cel. Za to należą się podziękowania. Przed nami nowy rok i nowe zadania. Na pewno im sprostamy. Ze swej strony obiecują pełną współpracę ze wszystkimi jednostkami – powiedział parlamentarzysta.
Przemowom, życzeniom oraz degustacji potraw przygotowanych przez spółdzielnię socjalną „Ale smacznie” z Dąbia towarzyszyły występy artystów z gminy Dąbie. Nie brakło także krótkiej modlitwy oraz słów, które skierował do zebranych kapelan strażaków, ks. Wojciech Szczepankiewicz.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here