To dla strażaków powiatu kolskiego był rekordowy rok! Mówili o tym podczas spotkania noworocznego [FOTO]

0
42
Gmina Dąbie z burmistrzem Tomaszem Ludwickim była gospodarzem tegorocznego spotkania noworocznego wszystkich strażaków, zarówno zawodowych, jak i druhów ochotników z terenu całego powiatu kolskiego.

Wzięli w nim udział członkowie Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kole, przedstawiciele Zarządów Oddziałów Gminnych oraz komendanci i reprezentanci Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole. W spotkaniu uczestniczyło również wielu zaproszonych gości, w tym poseł na Sejm RP Leszek Galemba oraz dyrektorzy, prezesi i przedstawiciele jednostek, instytucji, organizacji oraz przedsiębiorstw na co dzień pomagających i współpracujących ze strażakami. – Jestem zaszczycony, że tak licznie dziś się zgromadziliśmy. Jest to znakomita okazja do tego, żeby w tym trwającym nadal świątecznym nastroju podzielić się opłatkiem i życzyć sobie szczęśliwego nowego roku – powiedział na wstępie burmistrz Dąbia, Tomasz Ludwicki, witając zaproszonych gości. – Kilka dni nowego roku za nami, więc czas na podsumowania. Dziękuję druhom i druhnom oraz strażakom PSP za wasz trud i poświęcenie – powiedział prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kole, starosta kolski, Wieńczysław Oblizajek, wspominając o ciągłych staraniach w celu podwyższania poziomu wyszkolenia, doposażenia w specjalistyczny sprzęt i zwiększania ilości jednostek OSP należących do KSRG. Podziękował przy tym wójtom i burmistrzom za pomoc w finansowaniu ochotniczych straży. – Dziś trudno wyobrazić sobie akcje ratownicze bez udziału ochotniczych straży pożarnych. To wiąże się z wyrzeczeniami, ale na tej sali są pasjonaci, dlatego ten system jest jednym z najlepszych w Europie. Gratuluję także sukcesów sportowych i kulturalnych, które przy strażnicach mają miejsce – dodał Wieńczysław Oblizajek.
Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy, który w naszym powiecie jest perełką, każdego roku rozrasta się o jedną jednostkę. W tym roku do struktury dołączyła OSP Koło nad Wartą. Cieszymy się z tego bardzo. Mamy dalsze plany. Jesteśmy po podpisaniu porozumienia z OSP Brdów i mam nadzieję, że w połowie roku dołączy ona do systemu – powiedział wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kole i jednocześnie komendant KP PSP w Kole, bryg. Robert Kropidłowski, zaznaczając, że miniony rok był wyjątkowy. – Był to rok rekordowy ze względu na 1113 zdarzeń na terenie powiatu kolskiego. Jako PSP nie bylibyśmy w stanie ich zrealizować, gdyby nie współudział w działaniach, a czasami samodzielny udział druhów OSP – mówił dalej bryg. Kropidłowski, podkreślając ogromną rolę ochotników, których w powiecie jest ponad 3.000.
Do tych słów nawiązał także poseł na Sejm RP, Leszek Galemba. – Druhowie ochotnicy to służba. Jeden drugiemu pomaga i to jest ten najszczytniejszy cel. Za to należą się podziękowania. Przed nami nowy rok i nowe zadania. Na pewno im sprostamy. Ze swej strony obiecują pełną współpracę ze wszystkimi jednostkami – powiedział parlamentarzysta.
Przemowom, życzeniom oraz degustacji potraw przygotowanych przez spółdzielnię socjalną „Ale smacznie” z Dąbia towarzyszyły występy artystów z gminy Dąbie. Nie brakło także krótkiej modlitwy oraz słów, które skierował do zebranych kapelan strażaków, ks. Wojciech Szczepankiewicz.
- Reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here