Mistrzowie w siłowaniu na rękę z gratulacjami od dąbskich samorządowców

0
236
IMG_4953

Dąbscy samorządowcy uhonorowali dwóch sportowców wyróżniających się i promujących gminę na zagranicznych i krajowych arenach. Maciej i Stanisław Gralakowie, którzy podczas grudniowych zawodów w Rumi zdobyli tytuł Mistrzów Świata w Armwrestlingu, otrzymali z rąk burmistrza Dąbia oraz przewodniczącego rady pamiątkowe statuetki.

Gratulując sukcesów włodarz podkreślił ważną rolę, jaką siłacze pełnią w rozsławianiu gminy w świecie. Wyraził też szacunek dla zmagającego się ze swoją niepełnosprawnością Macieja, będącego czołowym polskim zawodnikiem w siłowaniu na rękę. Maciej Gralak rywalizuje z sukcesami również z zawodnikami pełnosprawnymi, czego dowodem są liczne medale oraz tytuły rangi lokalnej, krajowej i międzynarodowej.

Macieja w osiąganiu życiowych sukcesów dopinguje przede wszystkim jego tata Stanisław, który też sięga po medale i tytuły. Na zawodach, w grudniu, pokonał wszystkich rywali i zdobył upragnione złoto.

Wyróżnieni sportowcy podziękowali władzom samorządowym za słowa uznania, docenienie ich ciężkiej pracy i wsparcie, na jakie mogą liczyć ze strony burmistrza i radnych. Pogratulowali włodarzowi licznych inwestycji zrealizowanych w ostatnim czasie, życząc dalszych sukcesów dla dobra gminy, z której się wywodzą, i którą z dumą zawsze reprezentują.

źródło i zdjęcie: Urząd Miejskie w Dąbiu