To będzie nowa siedziba. Budynek przy ulicy Mickiewicza należy już do Muzeum Technik Ceramicznych w Kole

0
212

Rada Miejska w Kole była jednomyślna w kwestii przekazania w formie darowizny na cel publiczny, na rzecz Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, które jest samorządową instytucją kultury, budynku przy ulicy Mickiewicza 27. To obiekt „sejmiku”, w którym – zgodnie z decyzją rajów – prowadzona będzie działalność kulturalno-muzealna.

Dzięki temu dyrektor MTC będzie mógł pozyskiwać środki finansowe na rewitalizację willi i adaptację tego budynku na cele muzealne oraz rozwinąć działalność instytucji.

Na razie jednak nie jest znana data oficjalnego rozpoczęcia działalności w pozyskanym przez MTC obiekcie. Wymaga on bowiem dużych nakładów finansowych, z przeznaczeniem na remont i dostosowanie wnętrza do celów wystawienniczych. Przed dyrektorem Tomaszem Nuszkiewiczem zatem spory wysiłek w tej mierze.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here