Śmierć na torowisku. 44-letni mieszkaniec gminy Grzegorzew potrącony przez pociąg

0
949

Śmierć na miejscu poniósł 44-letni mieszkaniec gminy Grzegorzew. Stało się to w wyniku potrącenia go przez pociąg osobowy IC relacji Szczecin Główny – Kraków Główny. Do zdarzenia doszło wczoraj, krótko przed godziną 17.00, w Bylicach-Kolonii, w gminie Grzegorzew, na odcinku kolejowym Lipie Góry-Ponętów, tuż za stacją Lipie Góry. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że pociąg uderzył w pieszego poruszającego się między torami w miejscu niedozwolonym. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Ciało zostało zabezpieczone. Aktualnie wykonywane są dalsze badania i czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia – poinformowana rzecznik KPP w Kole, st. sierż. Weronika Czyżewska.

Na razie nie wiadomo zatem, dlaczego 44-latek znalazł się między torami. Nie wiadomo też, czy przez nie przechodził, czy szedł wzdłuż torowiska. – Na miejscu tragicznego zdarzenia pracowali policjanci z KPP w Kole pod nadzorem prokuratora – dodała rzecznik.

Z uzyskanych informacji wynika, że przez dwie godziny ruch na trasie był wstrzymany. Około godziny 19.00, podstawiony został drugi pociąg, do którego przesiedli się podróżni, by kontynuować podróż.

zdjęcie: KPP w Kole