Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży specjalistycznego urządzenia

2
483

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kole, w wyniku podjętych działań, ustalili sprawcę kradzieży osuszacza powietrza. 23-letni mieszkaniec Koła usłyszał zarzuty, za które grozi ma kara pozbawienia wolności do 5 lat

Kolscy policjanci, w poniedziałek, 30 października br., zostali poinformowani o kradzieży osuszacza powietrza z jednej z kolskich firm. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że urządzenie zostało skradzione z podwórka. Policjanci pracujący nad tą sprawą, wykonali szereg czynności operacyjnych i szybko ustalili, że związek z kradzieżą ma 23-letni mieszkaniec Koła. Mężczyzna następnego dnia został zatrzymany. Funkcjonariusze w wyniku podjętych czynności odzyskali skradzione mienie. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze. Niestety, poza samym faktem kradzieży, największą szkodę sprawca wyrządził rozkładając urządzenie na części, gdyż uszkodził je w stopniu wykluczającym ponowne użycie. Zrobił tak, ponieważ zamierzał spieniężyć elementy wykonane z metali kolorowych w punkcie skupu złomu. Otrzymałby za to nieznaczną ilość pieniędzy, natomiast samo urządzenie miało wartość co najmniej 10 tysięcy złotych. Policjantom udało się odzyskać tylko cześć skradzionego mienia. Sprawca za popełnione przestępstwo stanie przed sądem, za które grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

2 KOMENTARZE

  1. Pewnie urządzenie leżało do wywalenia, a przy okazji kradzieży właściciel zarobi niezłą kasę, pewnie dużo wyższą niż ten szrot warty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here