Stowarzyszenie „W Koło Pomagam” ma siedzibę

0
159

Decyzją burmistrza Koła Krzysztofa Witkowskiego, samorząd miejski użyczył Stowarzyszeniu „W Koło Pomagam” dwa pomieszczenia na parterze budynku przy ulicy Dąbskiej 40. To lokale o łącznej powierzchni ponad 27 metrów kwadratowych, które stosowną umową zostały użyczone organizacji na 3 lata. To bardzo ważne wydarzenie i swoisty prezent na 5. rocznicę dobroczynnej działalności, która przypadnie za kilka dni, a dokładnie 11 października. – Bardzo cieszymy się, że pod tym względem nasza sytuacja uległa pozytywnej zmianie. Dotychczas nie mieliśmy konkretnego miejsca, gdzie – jako członkowie stowarzyszenia – mogliśmy się spotykać. Omawianie ważnych spraw i spotkania związane z realizacją naszych projektów odbywały się w różnych lokalach lub w domach. Teraz to się zmieni, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni – powiedział przewodniczący Jarosław Jóźwiak, dodając, że w jednym pomieszczeniu urządzone zostanie biuro, a w drugim pojawią się stół i krzesła, które będą wykorzystywane do organizacji spotkań i narad związanych z podejmowanymi działaniami charytatywnymi.

Stowarzyszenie „W Koło Pomagam” to bardzo aktywna organizacja, której działania obejmują nie tylko miasto, ale też powiat. Najbardziej znaną jego akcją, jest „Podziel się włosem”. W tym roku odbyła się jej 4. edycja, której efekty niebawem zostaną podsumowane.

Czytaj także: Akcje Stowarzyszenia „W Koło Pomagam”

Oprócz tego stowarzyszenie przygotowuje świąteczne paczki dla potrzebujących i zbiera nakrętki głównie z myślą o osobach niepełnosprawnych. Jak przyznał Jarosław Jóźwiak, właśnie na pomocy osobom niepełnosprawnym będzie skupiać się przyszła działalność.

Podejmowane przedsięwzięcia, wrażliwość i skuteczność działań Stowarzyszenia „W Koło Pomagam” jest dostrzegana przez władze miasta i powiatu. Jednym z tego przejawów jest właśnie użyczenie miejsca na siedzibę, a drugim przyznanie statuetki w kategorii działalność społeczna podczas tegorocznej 2. Gali Mistrzów Powiatu Kolskiego. 

zdjęcie: Urząd Miejski w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here