Stowarzyszenie „W Koło Pomagam” ma siedzibę

0
418

Decyzją burmistrza Koła Krzysztofa Witkowskiego, samorząd miejski użyczył Stowarzyszeniu „W Koło Pomagam” dwa pomieszczenia na parterze budynku przy ulicy Dąbskiej 40. To lokale o łącznej powierzchni ponad 27 metrów kwadratowych, które stosowną umową zostały użyczone organizacji na 3 lata. To bardzo ważne wydarzenie i swoisty prezent na 5. rocznicę dobroczynnej działalności, która przypadnie za kilka dni, a dokładnie 11 października. – Bardzo cieszymy się, że pod tym względem nasza sytuacja uległa pozytywnej zmianie. Dotychczas nie mieliśmy konkretnego miejsca, gdzie – jako członkowie stowarzyszenia – mogliśmy się spotykać. Omawianie ważnych spraw i spotkania związane z realizacją naszych projektów odbywały się w różnych lokalach lub w domach. Teraz to się zmieni, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni – powiedział przewodniczący Jarosław Jóźwiak, dodając, że w jednym pomieszczeniu urządzone zostanie biuro, a w drugim pojawią się stół i krzesła, które będą wykorzystywane do organizacji spotkań i narad związanych z podejmowanymi działaniami charytatywnymi.

Stowarzyszenie „W Koło Pomagam” to bardzo aktywna organizacja, której działania obejmują nie tylko miasto, ale też powiat. Najbardziej znaną jego akcją, jest „Podziel się włosem”. W tym roku odbyła się jej 4. edycja, której efekty niebawem zostaną podsumowane.

Czytaj także: Akcje Stowarzyszenia „W Koło Pomagam”

Oprócz tego stowarzyszenie przygotowuje świąteczne paczki dla potrzebujących i zbiera nakrętki głównie z myślą o osobach niepełnosprawnych. Jak przyznał Jarosław Jóźwiak, właśnie na pomocy osobom niepełnosprawnym będzie skupiać się przyszła działalność.

Podejmowane przedsięwzięcia, wrażliwość i skuteczność działań Stowarzyszenia „W Koło Pomagam” jest dostrzegana przez władze miasta i powiatu. Jednym z tego przejawów jest właśnie użyczenie miejsca na siedzibę, a drugim przyznanie statuetki w kategorii działalność społeczna podczas tegorocznej 2. Gali Mistrzów Powiatu Kolskiego. 

zdjęcie: Urząd Miejski w Kole