Bezpłatne kompostowniki dla mieszkańców gminy Koło

0
160

Dzięki proekologicznej akcji samorządowców przydomowe kompostowniki o pojemności 720 litrów trafiają do mieszkańców gminy Koło. O podjętym przedsięwzięciu i jego zaletach podczas minionej sesji mówił wójt gminy Koło Mariusz Rybczyński. Mam nadzieję, że dzięki tym kompostownikom strumień odpadów zielonych zmniejszy się i będzie skutkował mniejszą ogólną ilością odpadów, za których wywiezienie płacimy. Zbieranie i właściwe zagospodarowanie odpadów biodegradowalnych wymaga nieco pracy od mieszkańców, którzy się na kompostowanie zdecydują, ale jeżeli mówimy o kimś, że jest proekologiczny, to taki wysiłek trzeba i warto ponieść. Kompostowniki przez 2 lata będą własnością gminy Koło i zostaną użyczone bezpłatnie, a po tym okresie przejdą na własność mieszkańca – poinformował wójt Mariusz Rybczyński.

Aby otrzymać kompostownik, trzeba jednak spełnić kilka warunków. Podstawowym jest brak zaległości w zobowiązaniach z tytułu podatków i opłat lokalnych, jak również w opłatach za odbiór odpadów komunalnych.

Zamówione i nabyte przez gminę Koło kompostowniki są wykonane z bardzo dobrej jakości materiału odpornego na warunki atmosferyczne, pozyskanego w procesie recyklingu. Pierwsza partia w liczbie 200 sztuk trafiła do gminy Koło wraz z początkiem października, ale zanim zostały dostarczone było już niemal 100 chętnych na ich otrzymanie. Równocześnie z akcją rozdawania kompostowników uruchomiona została w szkołach akcja edukacyjna w zakresie kompostowania. Każda placówka oświatowa także otrzyma kompostowniki.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here