Startują w najbliższą niedzielę! Przyjdźcie rano, by życzyć powodzenia uczestnikom biegu „Od Helu po Halny!”

0
597

To już w najbliższą niedzielę! „Od Helu po Halny”, najdłuższy w Polsce bieg na rzecz hospicjów dziecięcych, wystartuje 17 czerwca br. Naszych biegaczy, udających się na Hel pożegnamy po mszy świętej odprawionej o 8.00 w klasztorze ojców Bernardynów w Kole. Bądźcie z nami, by życzyć powodzenia!

Dokładanie o 19.00 rusza z Helu II edycja najdłuższego w Polsce biegu charytatywnego na rzecz hospicjów dziecięcych „Od Helu po Halny”. Bieg potrwa 4 dni, a weźmie w nim udział 5 śmiałków, profesjonalistów i amatorów, którzy sztafetowo przemierzać będą 240 km na dobę, by na koniec wejść na Giewont. Cała trasa ma mierzyć 885 km.

Przypomnijmy. Podobnie jak rok temu, celem inicjatywy jest pokrycie kosztów zakupu koncentratorów tlenu, ssaków do odsysania wydzieliny, środków medycznych jednorazowego użytku oraz samochodu osobowego dla zespołu medycznego, dojeżdżającego z pomocą do dziecięcych hospicjów domowych. Organizatorem biegu jest Fundacja HA HA. – Biegnąc, swoim wysiłkiem chcemy dodać siły i wiary, nieuleczalnie chorym dzieciom w ich codziennym maratonie – mówi Anna Opas-Kwaśniewska, prezes zarządu Fundacji HA HA. – Dla nas to jedynie chwila wysiłku, a dla chorych dzieci to nieustająca walka o życie. Chcemy im tę walkę choć trochę ułatwić. Nasi biegacze, którzy będą biegli przez 4 dni, całą dobę, każdym krokiem chcą nieść swoje wsparcie. To druga edycja biegu, podczas pierwszej edycji udało się zebrać 62.000 zł. Cała kwota została przeznaczona na zakup sprzętów dla Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska we Wrocławiu. Pieniądze zebrane podczas biegu pozwoliły nam na zakup samochodu marki Fiat Panda, 12 ssaków do odsysania wydzielin oraz 3 koncentratorów tlenu.” – opowiada Anna Opas-Kwaśniewska.

W drugiej edycji Artur Andrzejewski, Marek Frontczak, Zbigniew Jamrozik, Jarosław Kawka i Radosław Małecki przebiegną przez Kartuzy, Świecie, Toruń, Koło, Turek, Kalisz, Wieluń, Kłobuck, Zawiercie, Olkusz, Wadowice i Zakopane. Sponsorem strategicznym biegu ,,Od Helu po Halny” została firma GLASPO. Fundacja HA HA w najbliższym czasie zorganizuje również zbiórkę na ten cel na portalu www.zrzutka.pl

Partnerzy biegu Fundacja Hospicyjna oraz Ogólnopolskie Forum Pediatrycznej Opieki Paliatywnej wytypują hospicja dziecięce, które najbardziej potrzebują wsparcia w formie zakupionego przez Fundację HA HA wymienionego sprzętu. Organizator biegu „Od Helu po Halny”, Fundacja HA HA www.facebook.com/OdHeluPoHalny/, zaprasza ludzi dobrej woli do przyłączenia się do inicjatywy i wsparcia potrzebujących nas nieuleczalnie chorych dzieci! Partnerami przedsięwzięcia są: Fundacja Hospicyjna, Ogólnopolskie Forum Pediatrycznej Opieki Paliatywnej, Tatrzański Park Narodowy, a miastami partnerskimi Koło, Zawiercie i Toruń.

Przy okazji mieszkańców Koła, z którego pochodzą czterej biegacze, informujemy, że w niedzielę, 17 czerwca, o godzinie 8.00, w klasztorze ojców Bernardynów, odprawiona zostanie msza święta, po której 5 śmiałków uda się na Hel, a stamtąd na Giewont. Zachęcamy wszystkich do pożegnania ich i życzenia im powodzenia na tej trudnej trasie. Bądźcie z nami w niedzielny poranek!

Czytaj również: Na finiszu przygotowań, z koszulkami od sponsora głównego. Druga edycja „Od Helu po Halny” już 17 czerwca!

źródło: Fundacja HA HA