Dziś harcerstwo poniosło ogromną stratę! Zmarł dh hm. Leonard Jaroszewski [AKTUALIZACJA]

0
939

Dziś harcerstwo poniosło wielką stratę! Wieczorem zmarł wieloletni komendant ZHP w Kole, przyjaciel dzieci i młodzieży, człowiek mocno zaangażowany w działania społeczne, a przy tym bardzo ciepły i w pełni oddany temu, co robił całe życie.

W 2016 roku hm. Leonard Jaroszewski obchodził 50-lecie pracy instruktorskiej w Związku Harcerstwa Polskiego. W 2004 roku, z inicjatywy grupy radnych, która na ręce ówczesnej przewodniczącej Rady Miejskiej w Kole złożyła stosowny wniosek, druh harcmistrz Leonard Jaroszewski, w uznaniu ogromnych zasług dla harcerstwa, dzieci i młodzieży, został wyróżniony tytułem Honorowego Obywatela Miasta Koła. Wniosek poparły został podpisami osób związanych z harcerstwem w Kole.

Druhu harcmistrzu, dziękujemy za lata pięknej i owocnej pracy!

Rodzinie Zmarłego składamy najszczersze wyrazy współczucia.

AKTUALIZACJA!!! Msza święta pogrzebowa za śp. hm. Leonarda Jaroszewskiego zostanie odprawiona w najbliższą sobotę, o godzinie 12.00, w kościele pw. MBCz. przy ulicy Bliznej w Kole. Po nabożeństwie nastąpi przejazd na cmentarz w Babiaku, gdzie odbędzie się pochówek.

Poniżej kilka zdjęć z XXIX Jesiennych Śpiewanek nad Wartą z listopada 2017 roku, podczas których obecny był dh hm. Leonard Jaroszewski.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here