Sprawca uciekł z miejsca wypadku

0
146

Do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyli kierujący samochodem osobowym i motorowerem, doszło w miniony czwartek, 12 sierpnia br., około 21.40, w miejscowości Budzisław Stary, w gminie Osiek Mały. Na miejsce natychmiast udali się strażacy z JRG Koło oraz zastęp OSP Dęby Szlacheckie – łącznie 13 strażaków. Ich działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu, udzieleniu kwalifikowanej pierwsze pomocy osobie poszkodowanej oraz odłączeniu dopływu prądu z akumulatora w jednośladzie. Na miejsce przybył także zespół ratownictwa medycznego, który podjął decyzję o transporcie osoby poszkodowanej do szpitala.

Działania prowadzili również policjanci z KPP w Kole. – Kierujący pojazdem marki Volkswagen Golf, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej z przeciwka 17-letniej dziewczynie jadącej motorowerem. Kierująca jednośladem, z obrażeniami, trafiła do szpitala. Sprawca natomiast oddalił się z miejsca zdarzenia, aczkolwiek policjanci na podstawie informacji zebranych podczas działań operacyjnych oraz zeznań okolicznych świadków, wytypowali podejrzanego i są na jego tropie. W chwili obecnej nie jest jeszcze zatrzymany, ale kwestią czasu jest to, kiedy to się stanie – poinformował rzecznik KPP w Kole asp. Krzysztof Jóźwiak.

Działania policjantów są prowadzone w kierunku wypadku, czyli z art. 177 paragraf. 1 Kodeksu karnego.

Aktualizacja

Na podstawie informacji uzyskanych z KPP w Kole informujemy, że 14 sierpnia br., sprawca zdarzenia sam zgłosił się na policję. To 25-letni mieszkaniec gminy Osiek Mały. Trwają dalsze policyjne czynności.