Sprawca uciekł z miejsca wypadku

0
127

Do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyli kierujący samochodem osobowym i motorowerem, doszło w miniony czwartek, 12 sierpnia br., około 21.40, w miejscowości Budzisław Stary, w gminie Osiek Mały. Na miejsce natychmiast udali się strażacy z JRG Koło oraz zastęp OSP Dęby Szlacheckie – łącznie 13 strażaków. Ich działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu, udzieleniu kwalifikowanej pierwsze pomocy osobie poszkodowanej oraz odłączeniu dopływu prądu z akumulatora w jednośladzie. Na miejsce przybył także zespół ratownictwa medycznego, który podjął decyzję o transporcie osoby poszkodowanej do szpitala.

Działania prowadzili również policjanci z KPP w Kole. – Kierujący pojazdem marki Volkswagen Golf, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej z przeciwka 17-letniej dziewczynie jadącej motorowerem. Kierująca jednośladem, z obrażeniami, trafiła do szpitala. Sprawca natomiast oddalił się z miejsca zdarzenia, aczkolwiek policjanci na podstawie informacji zebranych podczas działań operacyjnych oraz zeznań okolicznych świadków, wytypowali podejrzanego i są na jego tropie. W chwili obecnej nie jest jeszcze zatrzymany, ale kwestią czasu jest to, kiedy to się stanie – poinformował rzecznik KPP w Kole asp. Krzysztof Jóźwiak.

Działania policjantów są prowadzone w kierunku wypadku, czyli z art. 177 paragraf. 1 Kodeksu karnego.

Aktualizacja

Na podstawie informacji uzyskanych z KPP w Kole informujemy, że 14 sierpnia br., sprawca zdarzenia sam zgłosił się na policję. To 25-letni mieszkaniec gminy Osiek Mały. Trwają dalsze policyjne czynności.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here