Miał zakaz prowadzenia pojazdów, a spowodował kolizję

0
439
Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 33-latkowi, który w minioną sobotę, na jednej z kolskich ulic, spowodował kolizję drogową. Kierowca podczas skręcania uderzył w zaparkowany pojazd. W trakcie policyjnej kontroli wyszło na jaw, że kierujący posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Do zdarzenia drogowego doszło w sobotę, 1 grudnia br., na ulicy Garncarskiej w Kole. Jak się okazało, 33-letni kierujący pojazdem marki Mercedes, podczas skręcania w lewo, nie zachował należytej ostrożności i uderzył w prawidłowo zaparkowany samochód marki Chevrolet Aveo. Policjanci podczas czynności ujawnili, że wobec sprawcy zdarzenia sąd w Kole orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Oznacza to, że mieszkaniec miasta, który jechał mercedesem, nie miał prawa kierować autem.
Mężczyzna za kolizję drogową został już ukarany mandatem karnym. Wkrótce także odpowie za niestosowanie się do decyzji sądu, za co w więzieniu może spędzić nawet 3 lata.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here