Rynek pierwotny w Krakowie, czyli mieszkania w królewskim grodzie

0
64

Stolica województwa małopolskiego to bardzo atrakcyjne miasto do życia. Do Krakowa co roku przyjeżdżają nie tylko turyści i studenci, ale również tysiące osób, które zamierzają zacząć tu nowe życie, ponieważ miasto oferuje naprawdę wiele możliwości. Przyjrzyjmy się zatem, gdzie znaleźć najbardziej atrakcyjne mieszkania w Krakowie i jaką dzielnicę miasta wybrać, aby życie w tutaj było naprawdę przyjemne.

Dlaczego warto mieszkać w Krakowie?

Kraków, czyli drugie miasto w kraju pod względem liczby mieszkańców i powierzchni, przyciąga coraz więcej nowych mieszkańców w różnym wieku. Dawna stolica Polski to prężnie rozwijające się miasto, które cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród studentów i turystów z całego świata. Kraków oferuje duże możliwości rozwoju zawodowego, co idealnie pokazuje bardzo niski poziom bezrobocia. W Krakowie znajdują się siedziby wielu międzynarodowych korporacji. Wiele osób wybiera Kraków ze względu na zabytkowe Stare Miasto oraz piękną dzielnicę Kazimierz. Kraków to najbardziej akademickie miasto w Polsce i co roku kilkanaście tysięcy studentów zaczyna naukę na jednej z krakowskich uczelni. Kraków to także polska stolica kultury i festiwali jak np. najstarszy w Polsce Krakowski Festiwal Filmowy. Kraków to jednak nie tylko zabytki, ale również inne miejsca, w których można spędzić wolny czas na wiele atrakcyjnych sposobów.

Najlepsze dzielnice do życia w Krakowie

Kraków to duże miasto, w którym można znaleźć wiele atrakcyjnych dzielnic i osiedli. Jedną z ulubionych dzielnic są Grzegórzki. Bliskość centrum i bardzo dobre połączenie komunikacyjne z innymi dzielnicami sprawia, że mieszkanie na tej dzielnicy jest bardzo wygodne. Dodatkowo znajdują się na niej dwie duże galerie (Galeria Kazimierz i Galeria Plaza). Dużą popularnością cieszą się także leżące obok siebie dzielnice Zabłocie i Stare Pogórze. Obydwie leżą nad Wisłą, jednak znacznie różnią się od klimatycznego Kazimierza i Grzegórzek. Obie dzielnice mają bardzo dobre połączenie z centrum. Na Zabłociu znajdziemy dodatkowo wiele zabytków kulturalnych i Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Centralne dzielnice są bardzo popularne wśród studentów, co sprawia, że życie toczy się na nich nawet nocą. Nowi mieszkańcy, którzy szukają nieco spokojniejszej okolicy, mogą wybrać np. Bronowice, które są nieco oddalone od centrum. Nie ma jednak problemu, aby dojechać do centrum, ponieważ na Bronowicach jest pętla tramwajowa oraz trasa kolejowa. Miłośnicy terenów zielonych powinni się z kolei zainteresować mieszkaniami na Zakrzówku, czyli na dzielnicy znajdującej się nad zalewem.

Jak znaleźć mieszkanie w Krakowie?

Mimo że rynek nieruchomości w Krakowie jest bardzo duży, znalezienie mieszkania do wynajęcia lub do zakupu nie jest zbyt łatwe. Poszukiwania warto zacząć od określenia swoich potrzeb – ilu pokoi potrzebujemy i na jakim osiedlu chcemy mieszkać? Następnie można przystąpić do przeglądania różnych dostępnych ofert. Najlepszym miejscem do tego jest strona obido.pl, czyli platforma, która ułatwia znalezienie atrakcyjnych domów i mieszkań na rynku pierwotnym. Dużą zaletą poszukiwań nowego miejsca zamieszkania na stronie jest możliwość personalizacji wyszukiwania, co pozwala na szybkie odrzucenie nieinteresujących ofert.

artykuł partnera