Chodnik na ulicy Łąkowej w Kłodawie przebudowany

0
115

Zakończony został drugi etap inwestycji obejmującej przebudowę chodników na odcinku ulicy Łąkowej w Kłodawie. W ramach zadania przebudowany został chodnik po stronie południowej ulicy, idąc od ulicy Dąbskiej w kierunku ulicy Powstańców Wielkopolskich po lewej stronie. To powierzchnia 314 mkw. ze zjazdami o powierzchni 139 mkw. Uporządkowane zostały elementy odwodnienia, a także ułożono warstwę wyrównującą betonem asfaltowym istniejącą nawierzchnię ulicy na powierzchni 1 195 mkw., tj. do skrzyżowania z ulicą Powstańców Wielkopolskich.

Zadanie było realizowane przez Powiatowy Zarząd Dróg w Kole, dzięki współpracy gminy Kłodawa z Powiatem Kolskim, przy 50-procentowej partycypacji każdego partnera i jest kontynuacją zeszłorocznych robót związanych z przebudową chodnika po północnej stronie ulicy. Wybrukowano wówczas chodnik, odnowiono zjazdy, a tereny zielone obsiano trawą na odcinku o długości 191 metrów.

W odbiorze zakończonej właśnie inwestycji wzięli udział poseł na Sejm RP Leszek Galemba, starosta kolski Robert Kropidłowski, jego zastępca Sylwester Chęciński, dyrektor PZD w Kole Grzegorz Kujawa, burmistrz Kłodawy Piotr Michalak, a także powiatowi radni z terenu gminy Kłodawa, radni miejscy i mieszkańcy okolicy.

źródło i zdjęcia: Urząd Miasta i Gminy Kłodawa