Z gminy Osiek Mały 21.408 zł dla WOŚP!

0
334
Występy orkiestry dętej z Dębów Szlacheckich, zespołu ludowego, dzieci i młodzieży z gminnych szkół oraz licytacja gadżetów, a także przejażdżki wozem strażackim, bogato zastawiony bufet i zabawa z zespołem Casyno – to atrakcje, jakie mieszkańcy gminy Osiek Mały mieli zagwarantowane podczas 26. Finału WOŚP w gminie Osiek Mały. A wszystko to tradycyjnie odbywało się w Dębach Szlacheckich, w których zarejestrowany był sztab.
Mieszkańcy świetnie się bawili, a przy okazji hojnie wrzucali do puszek datki. Ostatecznie sztab zgromadził 21.408 zł.

Aktualizacja

Gmina Osiek Mały z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy jest od wielu lat. W sobotę strażacy z Dębów Szlacheckich zorganizowali zabawę taneczną, z której dochód przeznaczyli na licytację tortu podczas aukcji za kwotę 1.150 zł. W niedzielę z samego rana 38 wolontariuszy kwestowało w okolicy miejsca swojego zamieszkania oraz przed każdą mszą świętą przy kościołach w Dębach Szlacheckich, Ochlach, Racięcicach i Osieku Wielkim. Najaktywniejsi mięli w swych puszkach przeszło tysiąc złotych zaś rekordzistka zebrała 2.002,59 zł i 7,75 euro. Łącznie wolontariusze zebrali 11.555,53 zł i 21,89 euro.

Od godziny 14.30, jak co roku, mieszkańcy gminy licznie zgromadzili się w remizie OSP w Dębach Szlacheckich. Popołudniowe granie 26. Finału WOŚP rozpoczęła gminno-parafialna orkiestra dęta z Dębów Szlacheckich. Na scenie grali, śpiewali i tańczyli również uczniowie ze szkół oraz zespoły ludowe. Podczas trwającej licytacji mieszkańcy chętnie otwierali portfele i walczyli o przeróżne gadżety, pozyskane przez organizatorów od lokalnych przedsiębiorców, rodziców, nauczycieli i uczniów.

Największą popularnością cieszyły się torty, ale też kosze słodyczy, obrazy, sprzęt gospodarstwa domowego, kompozycje kwiatowe, rękodzieła, biżuteria, pluszaki, vouchery na zabiegi pielęgnacyjne, kalendarze i koszulki od fundacji Owsiaka. Z licytacji uzyskano 8.373 zł w tym za 1.080 zł zlicytowano 8 WOŚP-owych gadżetów. Dodatkowymi atrakcjami, które cieszyły nie tylko najmłodszych były: stoisko z balonowymi atrakcjami, przejażdżki wozem strażackim druhów OSP Osiek Mały Kolonia oraz stoisko kosmetyczne. Oprócz tego w bufecie, za niewielkie kwoty, można było dostać ciepły bigos, kawę czy herbatę. Tuż obok dla smakoszy słodyczy było ciasto upieczone przez rodziców. W sklepiku serwowano zimne napoje. Na koniec odbyła się dyskoteka przy muzyce zespołu Casyno, a o godzinie 20.00 wystrzeliło „Światełko do nieba”.

Dla polskiej medycyny dziecięcej sztab gminy Osiek Mały zebrał 21.427,06zł i 21,89 euro.

źródło i zdjęcia: Sztab WOŚP Dęby Szlacheckie