Rodzinnie i radośnie na Wielkim Pikniku w Przedszkolu Miejskim nr 5 w Kole [FOTO]

0
317
Już niebawem zakończy się pracowicie spędzony z wychowankami Gromadki Misia Uszatka rok przedszkolny. Od kilku lat jego zwieńczeniem w Przedszkolu Miejskim nr 5 w Kole jest Wielki Piknik Rodzinny. Ta duża impreza integracyjna służy dzieciom i rodzicom. Jedni i drudzy zapracowali na chwilę relaksu i beztroskiej zabawy w słonecznej aurze.
Przedszkolaków, rodziców i gości imprezy powitała i do wspólnej zabawy zaprosiła dyrektor PM 5, Agnieszka Kozajda. Obsługą artystyczno-muzyczną zajął się zaprzyjaźniony już z placówką Michał Piekarski oraz jego asystentki. Najmłodszych do zabawy nie trzeba było zachęcać. Każdy mógł wybierać rodzaj aktywności według własnych potrzeb. Twarze malowane wg życzenia dzieci, wymyślne warkoczyki w neonowych kolorach, przejażdżki na koniu, cuda z baloników wywoływały uśmiech. Jak zawsze dużą frajdę miały maluchy korzystające z kącika plastycznego, w którym niczym nieskrepowane sięgały po materiały, tworząc własne, oryginalne rysunki, wyklejanki i wycinanki. Miłośnicy piłki nożnej również korzystali z zabawy. Jeszcze inni, z pomocą rodziców, korzystali z wózkowych łódek, którymi „opływali” przedszkole. Byli i tacy, którzy rywalizowali w wyścigach z przenoszeniem wody, albo wodą gasili atrapę płonącego wieżowca.
Ucharakteryzowane za pomocą makijażu na pieski, kotki, batmana, motylki i inne postacie dzieciaki przemykały to tu, to tam, korzystając z przygotowanej oferty do woli.
Zabawa była wspaniała, a po zabawie dzieci i dorośli mogli zaspokoić głód i pragnienie w przygotowanym na tę okoliczność bufecie. Czekała tam na nich grillowana kiełbaska, zupa gulaszowa zupa, ciastka, frytki, owocowa maślanka, kompot, a wszystko to za sprawą sponsorów. Chętnych do poczęstunku nie brakowało. Korzystali z niego mali i dorośli uczestnicy pikniku.
Szósty piknik rodzinny w PM 5 zorganizowany został przy zaangażowaniu i wsparciu wielu osób i firm. Dyrektor przedszkola, podsumowując imprezę, podziękowała gorąco wszystkim sponsorom oraz rodzicom i całemu personelowi pedagogicznemu oraz pomocniczemu przedszkola.
źródło i zdjęcia: Przedszkole Miejskie nr 5 w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here