Rodzinnie i radośnie na Wielkim Pikniku w Przedszkolu Miejskim nr 5 w Kole [FOTO]

0
348
Już niebawem zakończy się pracowicie spędzony z wychowankami Gromadki Misia Uszatka rok przedszkolny. Od kilku lat jego zwieńczeniem w Przedszkolu Miejskim nr 5 w Kole jest Wielki Piknik Rodzinny. Ta duża impreza integracyjna służy dzieciom i rodzicom. Jedni i drudzy zapracowali na chwilę relaksu i beztroskiej zabawy w słonecznej aurze.
Przedszkolaków, rodziców i gości imprezy powitała i do wspólnej zabawy zaprosiła dyrektor PM 5, Agnieszka Kozajda. Obsługą artystyczno-muzyczną zajął się zaprzyjaźniony już z placówką Michał Piekarski oraz jego asystentki. Najmłodszych do zabawy nie trzeba było zachęcać. Każdy mógł wybierać rodzaj aktywności według własnych potrzeb. Twarze malowane wg życzenia dzieci, wymyślne warkoczyki w neonowych kolorach, przejażdżki na koniu, cuda z baloników wywoływały uśmiech. Jak zawsze dużą frajdę miały maluchy korzystające z kącika plastycznego, w którym niczym nieskrepowane sięgały po materiały, tworząc własne, oryginalne rysunki, wyklejanki i wycinanki. Miłośnicy piłki nożnej również korzystali z zabawy. Jeszcze inni, z pomocą rodziców, korzystali z wózkowych łódek, którymi „opływali” przedszkole. Byli i tacy, którzy rywalizowali w wyścigach z przenoszeniem wody, albo wodą gasili atrapę płonącego wieżowca.
Ucharakteryzowane za pomocą makijażu na pieski, kotki, batmana, motylki i inne postacie dzieciaki przemykały to tu, to tam, korzystając z przygotowanej oferty do woli.
Zabawa była wspaniała, a po zabawie dzieci i dorośli mogli zaspokoić głód i pragnienie w przygotowanym na tę okoliczność bufecie. Czekała tam na nich grillowana kiełbaska, zupa gulaszowa zupa, ciastka, frytki, owocowa maślanka, kompot, a wszystko to za sprawą sponsorów. Chętnych do poczęstunku nie brakowało. Korzystali z niego mali i dorośli uczestnicy pikniku.
Szósty piknik rodzinny w PM 5 zorganizowany został przy zaangażowaniu i wsparciu wielu osób i firm. Dyrektor przedszkola, podsumowując imprezę, podziękowała gorąco wszystkim sponsorom oraz rodzicom i całemu personelowi pedagogicznemu oraz pomocniczemu przedszkola.
źródło i zdjęcia: Przedszkole Miejskie nr 5 w Kole