Rekordzista pędził 142 km/h w terenie zabudowanym

0
143
Rekordzista pędził 142 km/h w terenie zabudowanym

Za nami przedłużony majowy weekend. W tym czasie wiele osób podróżowało po Polsce, aby podczas długiego weekendu odpocząć od codziennych zajęć. Nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących osób korzystających z dróg przebiegających przez nasz powiat czuwali policjanci kolskiej komendy. Już od wtorku, 30 kwietnia, codziennie kilkudziesięciu policjantów służb prewencyjnych, kryminalnych i ruchu drogowego dbało o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu. Rekordzista pędził 142 km/h w terenie zabudowanym.

W czasie tego przedłużonego majowego weekendu doszło do jednego wypadku drogowego, w którym, niestety, zginęła jedna osoba. Tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce 2 maja na drodze krajowej nr 92, w Dąbrowicach. Kierująca pojazdem marki Rover uderzyła w jadącego w tym samym kierunku 60-letniego rowerzystę. Cyklista poniósł śmierć na miejscu.

Czytaj także: Wypadek na drodze krajowej w Dąbrowicach. Rowerzysta poniósł śmierć

Rekordzista pędził 142 km/h

Policjanci podczas kilku majowych dni wzywani byli również do 5 kolizji drogowych. Zatrzymali 14 kierujących pod wpływem alkoholu, w tym 8 z nich kierowało pojazdami mechanicznymi, natomiast 7 – rowerami. Mundurowi kolskiej drogówki zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Rekordzista pędził 142 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

źródło KPP w Kole