Finał XIII Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy życie” z reprezentacją SP w Powierciu

0
325
Finał XIII Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy życie” z reprezentacją SP w Powierciu

Finał XIII Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy życie” odbywa się w Bydgoszczy. W tym roku dostała się do niego reprezentacja SP w Powierciu. Do konkursu zgłosiły się 92 drużyny z całej Polski, a do finału zakwalifikowało tylko 16, co już jest dużym sukcesem uczniów z gminy Koło.

Przed nimi część praktyczna, w której muszą wykonać kilka zadań związanych z rozpoznaniem urazu oraz zaopatrzeniem poszkodowanego. Szkołę reprezentują Daria Sochacka, Marta Zielińska i Emilia Ulewicz, a opiekunem drużyny jest Bogumił Walczak.

To nie pierwszy sukces uczniów z Powiercia. W 2016 roku podopieczni Bogumiła Walczaka zdobyli mistrzostwo Wielkopolski w udzielaniu pierwszej pomocy. Dzisiaj zdobywcy tego trofeum reprezentują LO w Kole i będą walczyć o kolejny mistrzowski tytuł.

Teraz natomiast, za dziewczęta z SP w Powierciu, będziemy trzymać kciuki 18 maja.

źródło i zdjęcia: SP w Powierciu

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here