Pożar garażu w miejscowości Rycerzew

0
29

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole, 20 września 2021 r. o godzinie 15.51, wpłynęło zgłoszenie o pożarze garażu w gospodarstwie rolnym w miejscowości Rycerzew, w gminie Kłodawa. Dyżurny SKKP do zdarzenia zadysponował dwa zastępy GBA z OSP Kłodawa, jeden zastęp GBA z OSP Chodów oraz zastęp GCBA z JRG Koło. Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu strażacy zastali palące się pomieszczenie w budynku gospodarczym murowanym, z dachem pokrytym papą.

W pierwszej fazie akcji działania straży polegały na zabezpieczeniu terenu prowadzonych działań oraz odłączeniu mediów. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego ugasili palące się pomieszczenie oraz dach. Wynieśli częściowo wyposażenie z garażu i przelano wodą. Pomieszczenie oddymili, a budynek sprawdzili kamerą termowizyjną oraz czujnikami CO. Nie stwierdzili zarzewi ognia. Parametry powietrza były w normie. Pożar przez 1 godzinę i 24 minut gasiło 22 strażaków. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

źródło i zdjęcie: KP PSP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here