Policyjne podsumowanie. Spokojny sylwestrowo-noworoczny weekend

0
87

Tegoroczne świętowanie pożegnania starego i powitania nowego roku było zupełnie inne niż dotychczas. Nie było hucznych imprez i tłumów na ulicach. Przełożyło się to też na mniejszy ruch na drogach i mniejszą liczbę zdarzeń drogowych. Rok temu w trakcie dwóch dni (Sylwester 2019 i Nowy Rok 2020) na drogach powiatu kolskiego doszło do 1 wypadku drogowego, w którym jedna osoba została ranna.

Układ kalendarza w tym roku spowodował, że rok zaczęliśmy od długiego weekendu. W tym czasie, tj. od sylwestrowego wieczoru w czwartek, do końca weekendu, na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Wpływ na to z pewnością miało to, że mniej osób przemieszczało się między miejscowościami, jak również liczne policyjne kontrole, które wyeliminowały z dróg tych najniebezpieczniejszych, nietrzeźwych kierowców. Od czwartku do niedzieli włącznie, czyli od 31 grudnia 2020 do 3 stycznia 2021, policjanci interweniowali wobec dwóch takich nieodpowiedzialnych kierujących. W tym czasie byli też wzywani do czterech kolizji drogowych.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here