Uczniowie rozpoczęli ferie zimowe

0
76

Dziś rozpoczęły się ferie zimowe. Uczniowie mają wolne do 17 stycznia. Niestety, dzieci i młodzież do 16. roku życia obowiązuje zakaz samodzielnego wychodzenia z domów między godzinami 8.00 a 16.00. Większość młodych ludzi przerwę w nauce spędzi zatem w domach. Z propozycją na zajęcia i warsztaty wyszedł do nich Miejski Dom Kultury w Kole.

Na zajęcia obowiązują zapisy. Z uwagi na obostrzenia i konieczność zachowania reżimu sanitarnego zajęcia odbywać się będą w niewielkim grupach, od kilku do kilkunastu osób, w zależności od wielkości pomieszczenia, w których się będą odbywać.

Szczegóły odnośnie zaproponowanych zajęć na plakacie.

Aktualizacja, 5 stycznia

Rząd zmienił zdanie, i od dziś, tj. 5 stycznia, dzieci mogą przebywać na świeżym powietrzu w godz. 8.00-16.00 bez opieki dorosłych. O zniesienie tego obostrzenia apelowały organizacje społeczne oraz rodzice. Zmianę decyzji wczoraj, tj. w poniedziałek, 4 stycznia, na konferencji rasowej zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here