Policjantka uratowała mężczyźnie życie

0
497

Gdyby nie natychmiastowa reakcja policjantki, mężczyzna mógł stracić życie. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj w gminie Grzegorzew.

Wczoraj, około 9.30, dzielnicowa z terenu gminy Grzegorzew, sierż. szt. Beata Biernat, otrzymała informację, z której wynikało, iż jeden z mieszkańców gminy może znajdować się w stanie zagrożenia życia. Policjantka natychmiast udała się pod wskazany adres. Tam, po wejściu do mieszkania wraz z pracownicami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, znalazła siedzącego na fotelu mężczyznę, którego głowa owinięta była foliowym workiem. W mieszkaniu unosił się ostry zapach substancji chemicznej. Człowiek był nieprzytomny, więc po wezwaniu pomocy medycznej, policjantka i pracownice GOPS-u wyniosły go z mieszkania i przystąpiły do udzielenia mu pierwszej pomocy. Ich działania okazały się skuteczne i mężczyzna odzyskał przytomność. Po przybyciu ratowników i lekarza został przewieziony do szpitala.

Jak wstępnie ustalono, poszkodowany sam doprowadził do opisanej sytuacji, gdyż najprawdopodobniej celowo wprowadził się w stan odurzenia umieszczoną w worku substancją. Nie przewidział chyba jednak siły działania chemikaliów, które wdychał, gdyż według wszelkiego prawdopodobieństwa bardzo szybko stracił przytomność i nie był już w stanie sam sobie pomóc. Gdyby nie natychmiastowa reakcja i pomoc policjantki oraz urzędniczek, incydent zakończyłby się tragicznie.

źródło: KPP w Kole