Strażacy gasili pożar domu jednorodzinnego w Kłodawie

0
131
Prawdopodobnie zaśnięcie z papierosem było powodem wybuchu pożaru, do którego doszło wczoraj wieczorem w Kłodawie. Zgłoszenie o zdarzeniu dotarło do komendy PSP w Kole o godzinie 18.45. Na pomoc natychmiast udały się zastępy straży. Po przybyciu na miejsce ratownicy przystąpili do gaszenia ognia, który trawił pomieszczenia na pierwszym piętrze jednorodzinnego budynku. Jego mieszkańcy ewakuowali się przed przybyciem zastępów straży, ale u jednej osoby ratownicy podejrzewali zatrucie dymem, dlatego udzielono jej kwalifikowanej pomocy i wsparcia psychicznego oraz zastosowano tlenoterapię. Następnie poszkodowany został przekazany ratownikom medycznym i przetransportowany do szpitala.
Strażacy przez półtorej godziny walczyli z ogniem wewnątrz budynku w aparatach ochrony dróg oddechowych. Jedną linię wężową poprowadzili klatką schodową, a drugą linię pociągnęli przez balkon. Po ugaszeniu pożaru przewietrzyli budynek za pomocą wentylatora oraz czujnikiem wielogazowym sprawdzili poziom stężenia tlenku węgla. Na szczęście urządzenie nie wykazało obecności CO w pomieszczeniach budynku.
źródło: PSP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here