Noc z rycerzami w grzegorzewskiej bibliotece

2
91
Noc z rycerzami w grzegowskiej biblioteceNoc z rycerzami w grzegowskiej bibliotece
Noc z rycerzami w grzegowskiej bibliotece

Jak reaktywować w naszym społeczeństwie zanikającą tradycję czytania książek? Odpowiedzią na spadek zainteresowania czytelnictwem jest akcja pod hasłem „Noc Bibliotek”. Jej odsłona miała miejsce również w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grzegorzewie. – Noc z rycerzami w grzegorzewskiej bibliotece.

Co zrobić, by młode pokolenie częściej i chętniej sięgało po książkę? Najlepszym pomysłem wydaje się łączenie pozytywnych skojarzeń z wszystkim, co wiąże się z wypożyczalnią i czytelnictwem. Taka myśl przyświeca kierownictwu Biblioteki Publicznej w Grzegorzewie, dlatego zawsze stara się ono uatrakcyjnić to wydarzenie tak, aby przyciągało, jak największą rzeszę dzieci i młodzieży. Tak było także podczas minionej akcji „Nocy Bibliotek”. Późna pora, podekscytowanie, a potem zajadanie się przysmakami własnego wypieku i późnonocne opowieści okazały się niezwykle inspirujące.

Jedną z głównych atrakcji był występ rekonstruktorów rzymskich legionów Legionu X z zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia „Kolanie”. Widok pancerzy, mieczy, tarcz i włóczni rozpalał wyobraźnię nie tylko chłopców, ale także dziewcząt. Rekonstruktorzy ze stowarzyszenia w niezwykle barwny i ciekawy sposób przedstawili bitewną atmosferę tamtych czasów, dzięki czemu przekaz nabrał nie tylko rozrywkowego, ale także edukacyjnego charakteru.

źródło i zdjęcie: Stowarzyszenie „Kolanie”, BP w Grzegorzewie

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here