Bawili się, mimo że zawiodła pogoda

0
143
awili się, mimo że zawiodła pogoda

Najlepsza zabawa trwała przez pierwsze dwie godziny. Potem nastąpiło załamanie pogody. Ale po przejściu wichury wielu mieszkańców gminy Babiak pozostało na placu, by dalej korzystać z przygotowanych atrakcji.

Zaplanować i zorganizować można wszystkie atrakcje, ale nie da się zamówić słonecznej, bezdeszczowej pogody, która sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu. I to właśnie aura nie była łaskawa dla organizatorów i uczestników pikniku w Babiaku. Tymczasem przygotowanych atrakcji było moc. Były to liczne konkursy z nagrodami, sportowe rywalizacje rodzinne, malowanie twarzy dzieciom i rodzicom, spotkania z mundurowymi, którzy rozdawali pluszaki, występy artystyczne dzieci z przedszkola w Babiaku, solistów i wokalistów, pokazy koła modelarskiego „Orlik”, gra w bule z nagrodami, darmowe lody i lizaki dla najmłodszych, grochówka, dmuchane zjeżdżalnie i rozrywka z animatorem.

Najlepsza zabawa trwała przez pierwsze dwie godziny. Potem nastąpiło załamanie pogody, ale gdy deszcz i wiatr ustały, wielu mieszkańców gminy Babiak dalej korzystało z przygotowanych atrakcji.

Organizatorami pikniku było Stowarzyszenie babiak21 wraz z GOKiBP, sołtysem Babiaka, radą sołecką oraz radą rodziców Samorządowego Przedszkola w Babiaku. Impreza odbyła się w ramach projektu dofinansowanego ze środków budżetu gminy Babiak.

źródło i zdjęcia: UG w Babiaku, Stowarzyszenie babiak21