Uczcili niepodległość Ukrainy w kolskiej farze [FOTO]

0
339

Niepodległość Ukrainy w kolskiej farze

Wczoraj w kościele farnym wystąpili młodzi artyści z Ukrainy i Białorusi. Koncert zbiegł się z obchodzoną 24 sierpnia 27. rocznicą uzyskania przez Ukrainę niepodległości. Wydarzenie swoją obecnością uświetnił radca-minister, zastępca ambasadora Ukrainy w RP, Volodymyr Bachynsky, który do Koła przybył z małżonką. Z tej okazji składam serdeczne życzenia państwu ukraińskiemu i jego mieszkańcom, aby przyjaźń między naszymi narodami umacniała się, a trudne zdarzenia z historii były wzajemnie po chrześcijańsku wybaczone – powiedział prezes Regionalnego Towarzystwa Melioracyjnego w Koninie, Zenon Siwiński, który wraz z proboszczem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole, ks. Józefem Wronkiewiczem byli organizatorami kulturalnego wydarzenia.

Przed zebranymi, w repertuarze złożonym z utworów białoruskich, ukraińskich i polskich, około 100-osobowa grupa młodzieży zaprezentowała się w narodowych strojach, co uczyniło ich występ jeszcze barwniejszym i atrakcyjniejszym. W koncercie zaprezentowały się trzy zespoły: dwa z Białorusi i jeden z Ukrainy, które wcześniej uczestniczyły w warsztatach ekologicznych połączonych z zajęciami artystycznymi, odbywającymi się w Zespole Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu.

W koncercie wystąpiła Orkiestra Białoruskich Instrumentalistów Ludowych i wokalistów z Państwowego Muzycznego Kolledżu w Lidzie, zespół „Krysztaliki” z Państwowego Miejskiego Domu Kultury w Bieriezowce oraz zespół „Gracja” z Winnicy.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here