Wakacje z karabinkiem

0
321
Pod hasłem „Wakacje z karabinkiem” odbył się sobotni konkurs strzelecki zorganizowany przez Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” i Muzeum Technik Ceramicznych w Kole.
Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” oraz Muzeum Technik Ceramicznych w Kole zaprosili na strzelnicę osoby chętne do udziału w konkursie strzeleckim z pneumatyka do tarczy. W sobotniej rywalizacji wzięło udział 17 osób, w tym 12 młodych strzelców w wieku 10-16 lat. Po instruktażu bezpiecznego zachowania się na strzelnicy oraz prawidłowego posługiwania się bronią, który przeprowadził kierownik klubu, każdy z zawodników oddał po 10 punktowanych strzałów do tarczy oddalonej od stanowiska strzeleckiego o 10 metrów. Zawody prowadził Andrzej Kowalski.
W kategorii dziewcząt wzięła udział jedynie 13-letnia Kinga Tyburek, która wystrzelała 32 punkty.
W kategorii chłopców w wieku 10-12 lat, z 29 punktami, zwyciężył 11-letni Emanuel Szadkowski przed 10-letnim Piotrem Jeską (19 pkt.). Trzecie miejsce (17 pkt.) wystrzelał 12-letni Nikodem Żerko.
W kategorii chłopców w wieku 14-16 lat z 69 punktami zwyciężył 16-letni Igor Żerko przed 14-latkiem Kasprem Żarnowskim (63 pkt.). Trzeci (55 pkt.) był 14-letni Mikołaj Kasprzak, a czwarte miejsce (41 pkt.) zajął 14-letni Kacper Klimczak.
W kategorii pań zwyciężyła Małgorzata Stężewska (58 pkt.) przed Teresą Brzoska (38 pkt.). Trzecie miejsce zajęła Irena Tyburek (27 pkt.), natomiast czwarta była Alina Szadkowska (25 pkt.).
Zawody rozegrano również w kategorii panów. Zwycięzcą okazał się Tomasz Nuszkiewicz (54 pkt.), który pokonał Józefa Kaczorowskiego (53 pkt.).
Po zawodach klub zaprosił wszystkich uczestników do świetlicy na poczęstunek. Ponadto każdy uczestnik konkursu obdarowany został tradycyjnie tabliczką czekolady.
Już teraz Klub LOK „Kolska Starówka” oraz Muzeum Technik Ceramicznych zapraszają dzieci i młodzież oraz chętne osoby bez względu na wiek na rajd rowerowy, który zaplanowany został na sobotę, 29 lipca. Start w Kole, w parku 600-lecia. Trasa będzie wiodła przez Dzierawy, Waki (przeprawą promową przez Wartę), Gąsiorów i Kościelec do kolskiego zamek i siedziby LOK-u.
Termin zgłaszania chętnych upływa 26 lipca, o godzinie 19.00. Organizatorzy proszą o zgłaszanie się w Klubie LOK-u przy ulicy Pułaskiego 8 lub telefonicznie: 691 358 576. Ilość miejsc w rajdzie jest ograniczona do 20.
źródło i zdjęcia: Ryszard Borysiewicz