Jubileuszowo… posprzątajmy Koło z „Malinową Mambą”! Zagłosuj, a potem przyjdź na „Akcję-Segregację”!

0
286

Malinowa Mamba” po raz kolejny podejmuje się organizacji akcji proekologicznej. Tradycją ubiegłych lat, członkowie stowarzyszenia planują sprzątanie terenów publicznych w ramach akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku będzie to jubileuszowa, 25. jej edycja, a upłynie pod hasłem „Akcja – Segregacja!”. Przedsięwzięcie odbędzie się w dniach od 21 do 23 września 2018, i zgodnie z tegorocznym mottem, w planach jest posegregowanie zebranych odpadów na tyle, na ile będzie to możliwe, przede wszystkim ze względu na ich stan.

Podobnie jak we wcześniejszych edycjach, „Malinowa Mamba” współpracuje z Urzędem Miasta w Kole, który zapewni worki i odbiór śmieci po akcji. Przy okazji jubileuszu organizatorzy zachęcają inne stowarzyszenia i instytucje do przyłączenia się lub przeprowadzenia własnych akcji.
W tym roku, chcąc uniknąć, dublowania w miejscach sprzątanych przez szkoły, np. Lasek komunalny przy ulicy Poniatowskiego lub tereny przyległe do ZSEA, padła propozycja, by o wybór lokalizacji zapytać mieszkańców Koła.

Stąd ankieta na fanpage’u Stowarzyszenia Malinowa Mamba, do której także zachęcamy. Głosować można do 15 września br. Można też zgłaszać własne propozycje innych miejsc, które – zdaniem internautów – wymagają interwencji.

https://www.facebook.com/StowarzyszenieMalinowaMamba/

źródło: Malinowa Mamba, zdjęcie: Facebook Stowarzyszenie Malinowa Mamba