Nie można zapominać o bezpieczeństwie nad wodą. Kolejna akcja edukacyjna nad Jeziorem Brdowskim

0
104
Nad Jeziorem Brdowskim, w minioną sobotę, 4 sierpnia, odbyło się kolejne wakacyjne spotkanie profilaktyczne policjantów, ratowników WOPR oraz pracowników PCK z osobami wypoczywającymi w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwa … nad wodą”. Amatorzy wodnych kąpieli zostali poinstruowani o niebezpiecznych sytuacjach, do jakich może dojść w czasie wypoczynku nad wodą oraz o sposobach ich zapobiegania, a także otrzymali instruktaż z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Kolscy policjanci szukają sposobów, by w jak najciekawszej formie przekazać dzieciom i młodzieży wiedzę profilaktyczną. Dlatego też, funkcjonariusze wspólnie z ratownikami WOPR w Kole oraz pracownikami kolskiego PCK zorganizowali na plaży w Brdowie akcję edukacyjną, podczas której poinformowali plażowiczów, jak bezpiecznie zachowywać się nad zbiornikami. W minioną sobotę, 4 sierpnia br., uczestnicy działań profilaktycznych wzięli udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy osobie zagrożonej w wodzie. Ratownicy wskazali właściwe zachowania podczas ratowania osoby tonącej, jak wyglądają prawidłowe chwyty, oraz jak bezpiecznie odholować taką osobę do brzegu. Każdy chętny mógł spróbować swoich umiejętności w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a na zakończenie spotkania wszystkim plażowiczom dzielnicowi wręczyli ulotki prewencyjne, przypominające zasady bezpiecznego korzystania podczas wypoczynku wodnego.
Kolejne edukacyjne spotkanie na plaży w Brdowie odbędzie się 8 września, na które mundurowi oraz pracownicy WOPR-u i PCK serdecznie zapraszają.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here