Nagrody w konkursie „Bibliotekarz” wręczone!

0
90

Uczestnicy konkursu plastycznego „Bibliotekarz”, zorganizowanego przez Filię dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole, odebrali nagrody. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych Koła i powiatu kolskiego i miał na celu popularyzację technik plastycznych, sprzyjanie rozwojowi zainteresowań, wzmacnianie i rozwijanie wrażliwości estetycznej poprzez prezentację dokonań młodych twórców, kształtowanie postawy aktywnego uczestnictwa i odbioru kultury oraz rozwój talentów plastycznych.
Temat i zadanie konkursowe brzmiały: „Oni też byli bibliotekarzami! Wydawać by się mogło, że znani pisarze, politycy, aktorzy, tancerze… nigdy nie mieli nic wspólnego z biblioteką. To mylne myślenie. Znajdźcie historyczne lub współczesne postaci, które posiadają wykształcenie bibliotekarskie lub w pewnym okresie swojej kariery pracowały w bibliotece. Sporządźcie ich portrety!”

Na adres Filii dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole wpłynęło 16 prac ze Szkół Podstawowych w Bierzwiennej Długiej, Dąbiu, nr 1 w Kole, nr 3 w Kole i Łubiance. Jury w składzie: przewodnicząca – Ewelina Jasińska i Anna Pietruszka, przyznało następujące nagrody.

W kategorii kl. 1-3 szkół podstawowych I miejsce zajęła Natalia Rosiak, kl. 3 ze Szkoły Podstawowej w Bierzwiennej Długiej. II miejsce przypadło Wiktorii Sieradzkiej, kl. 3, także ze Szkoły Podstawowej w Bierzwiennej Długiej.

W kategorii kl. 4-7 szkół podstawowych I miejsce zajęła Zuzanna Bylińska, kl. 4a ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu. II miejsce przypadło Julii Śniegowskiej, kl. 4b ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu, a III miejsce – Norbertowi Pejczowi, kl. 4c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbyło się wczoraj, tj. 29 listopada br., o godz. 9.00, w Filii dla Dzieci PiMBP. Organizator dziękuje dzieciom i młodzieży za udział w konkursie, a nauczycielom za ukierunkowanie i pomoc młodym artystom.

źródło i zdjęcia: PiMBP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here