Nagrody w konkursie „Bibliotekarz” wręczone!

0
107

Uczestnicy konkursu plastycznego „Bibliotekarz”, zorganizowanego przez Filię dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole, odebrali nagrody. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych Koła i powiatu kolskiego i miał na celu popularyzację technik plastycznych, sprzyjanie rozwojowi zainteresowań, wzmacnianie i rozwijanie wrażliwości estetycznej poprzez prezentację dokonań młodych twórców, kształtowanie postawy aktywnego uczestnictwa i odbioru kultury oraz rozwój talentów plastycznych.
Temat i zadanie konkursowe brzmiały: „Oni też byli bibliotekarzami! Wydawać by się mogło, że znani pisarze, politycy, aktorzy, tancerze… nigdy nie mieli nic wspólnego z biblioteką. To mylne myślenie. Znajdźcie historyczne lub współczesne postaci, które posiadają wykształcenie bibliotekarskie lub w pewnym okresie swojej kariery pracowały w bibliotece. Sporządźcie ich portrety!”

Na adres Filii dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole wpłynęło 16 prac ze Szkół Podstawowych w Bierzwiennej Długiej, Dąbiu, nr 1 w Kole, nr 3 w Kole i Łubiance. Jury w składzie: przewodnicząca – Ewelina Jasińska i Anna Pietruszka, przyznało następujące nagrody.

W kategorii kl. 1-3 szkół podstawowych I miejsce zajęła Natalia Rosiak, kl. 3 ze Szkoły Podstawowej w Bierzwiennej Długiej. II miejsce przypadło Wiktorii Sieradzkiej, kl. 3, także ze Szkoły Podstawowej w Bierzwiennej Długiej.

W kategorii kl. 4-7 szkół podstawowych I miejsce zajęła Zuzanna Bylińska, kl. 4a ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu. II miejsce przypadło Julii Śniegowskiej, kl. 4b ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu, a III miejsce – Norbertowi Pejczowi, kl. 4c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbyło się wczoraj, tj. 29 listopada br., o godz. 9.00, w Filii dla Dzieci PiMBP. Organizator dziękuje dzieciom i młodzieży za udział w konkursie, a nauczycielom za ukierunkowanie i pomoc młodym artystom.

źródło i zdjęcia: PiMBP w Kole