Żyrafka Lokatka pomagała dzieciom poznać zasady ruchu drogowego

0
195

Cały ubiegły tydzień stał w Szkole Podstawowej nr 2 w Kole pod hasłem „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Przez ten czas w szkole mieszkała Żyrafka Lokatka, opiekunka Szkolnej Kasy Oszczędności, która pomagała dzieciom poznać zasady ruchu drogowego.

Tydzień w Szkole Podstawowej nr 2 w Kole rozpoczął się smakowicie, a mianowicie od sprzedaży galaretek w kolorze sygnalizacji świetlnej. Dużą atrakcją, ale przede wszystkim praktyczną lekcją była nauka właściwego przechodzenia przez jezdnię w towarzystwie Pana Stopka i Lokatki. W ramach różnorodnych działań, realizujących hasło miesiąca, uczniowie brali udział w konkursach wiedzowych i plastycznych, takich jak, „Bądź partnerem na drodze”, „Odblaski” i „Już to wiem”. Odbyło się także szereg lekcji, pogadanek, prezentacji, scenek, wystawek i pokazów dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze, szczególnie o tej porze roku.

Akcję wsparli też policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole, przeprowadzając dla uczniów pogadankę o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz bezpieczeństwie na drogach. Poza tym uczniowie realizowali główne założenia programu SKO, np. wykonali bankomat z surowców wtórnych czy kartę do bankomatu według własnego projektu. Na uroczystym apelu podsumowującym pracowity tydzień uczniowie otrzymali odblaski od przedstawiciela banku PKO w Kole, a jeden z uczniów zaprezentował wzorcowy, a jednocześnie bezpieczny strój na rower. Szczególne nagrody otrzymali zwycięzcy z poszczególnych konkursów oraz mistrz oszczędzania miesiąca listopada. Wyłoniono także najbardziej przedsiębiorczą klasę.

Żyrafka uczyła dzieci i towarzyszyła im przez cały tydzień, a dzięki szeroko zakrojonym praktycznym działaniom uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze do i ze szkoły.

źródło i zdjęcia: SP nr 2 w Kole