W miłości od 50 lat… Jubileusz złotych godów w gminie Dąbie [FOTO]

0
937

Osiemnaście par małżeńskich z gminy Dąbie świętuje 50. rocznicę pożycia małżeńskiego. Z tej okazji burmistrz Dąbia wystąpił do prezydenta RP o nadanie jubilatom okolicznościowych oznaczeń. Na uroczystość ich wręczenia do sali Miejskiego-Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej przybyło 16 par, które odebrały gratulacje i życzenia dalszego wspólnego życia w szczęściu, zdrowiu i pomyślności. – Rocznica ślubu to szczególna okazja, by się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co osiągnęliście w ciągu wspólnego życia. 50 lat temu zawarliście związki małżeńskie. Od tego dnia wiedliście wspólne życie, pokonując wszelkie trudności. Doczekaliście złotego jubileuszu, a te wspólne pół wieku to wzór dla wszystkich młodych, którzy teraz wstępują w związki małżeńskie – mówiła do zgromadzonych kierownik USC, Agnieszka Kapalska.

Kilka wzruszających słów do jubilatów skierował także burmistrz Tomasz Ludwicki. – Nie bylibyście tacy sami i nie bylibyście w tym miejscu swego życia, gdyby nie ta druga osoba. Gdzie zgoda panuje, tam jest szczęście i życie rodzinne dobrze się układa. Kochani, dziś po to zorganizowaliśmy tę uroczystość, by tym, którzy do 50. rocznicy dotrwali, złożyć wyrazy wdzięczności, uszanowania, a przede wszystkim podziękować za dowód ba to, że można wytrwać w miłości. Przy tej okazji serdecznie życzę, by te złote gody były zaledwie etapem w życiu. Niech następne jubileusze będą wspomnieniem pięknych chwil, które towarzyszyły wam przez całe życie. Trzymajcie je w sobie głęboko i pielęgnujcie dla własnej radości i dobrego samopoczucia. Bądźcie nadal przykładem dla waszych najbliższych, że warto się poświęcić, bo nagroda jest sowita i warto o nią walczyć. Życzę, by dopisywały wam zdrowie i szczęście, abyście mogli cieszyć się swoją miłością jak najdłużej – powiedział Tomasz Ludwicki.

Po przemówieniach przyszedł czas na dekorację małżonków medalami, tradycyjne „Sto lat”, degustację okolicznościowego tortu oraz pamiątkową fotografię.