To będzie barwne święto tańca! Rywalizacja o Królewskie Koło już w najbliższy weekend 24 i 25 marca!

0
493

Premierowa edycja Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich o Królewskiego Koło, która odbyła się na przełomie czerwca i lipca ubiegłego roku, była świętem tańca, które organizatorzy zapragnęli powtórzyć. – Napłynęło do nas dużo ciepłych słów od uczestników, którzy przyjechali do nas z całej Polski, ale przede wszystkim od naszych mieszkańców. Te piękne słowa dodały nam otuchy i zmobilizowały do jeszcze cięższej pracy, którą wkładamy w przygotowanie kolejnej edycji konkursu. Przychylność władz miasta, Starostwa Powiatowego napawają mnie optymizmem i utwierdzają w przekonaniu, że to, co robimy, jest ważne i potrzebne. Szczodrość naszych sponsorów, ich otwartość oraz dobre rady dają natomiast możliwość stworzenia uczestnikom konkursu dobrych warunków do rywalizacji, a widzom dostarczają przyjemności z oglądania zmagań – powiedział komisarz Regionu Wielkopolskiego Komisji ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji CiOFF (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej), Paweł Tomczyk.

Jego marzeniem jest, aby konkurs wpisał się na stałe do kalendarza kulturalnych wydarzeń Koła i Powiatu Kolskiego. – Takie przedsięwzięcie, jakim jest ten konkurs, to sprawa nietuzinkowa, szczególnie w czasach, w których wiecznie gonimy niedoścignione cele. To okazja, by spotkać się z naszą kultura, tradycjami, etykietą oraz wspólnie świętować stulecie odzyskania niepodległości przez wspólne zatańczenie poloneza czy mazura. Tańce narodowe podane w innej formie, w sposób przewrotny, bo nie w kostiumie ludowym, tylko w strojach wieczorowych, tańczone do muzyki granej przez orkiestrę, to zupełnie inny przekaz. Krakowiaki, kujawiaki oberki czy mazury prezentowane w formie parowej dają nam, instruktorom, nowe możliwości, a widzom zapewniają wspaniały artystyczny spektakl – dodał Paweł Tomczyk.

Przypomnijmy. II Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich o Królewskie Koło już w następny weekend. Organizatorzy serdecznie zapraszają 24 i 25 marca do hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole. Wstęp jest wolny. – Tej edycji towarzyszyć będzie wiele atrakcji. Będzie można zobaczyć pracę rzeźbiarza ludowego oraz jak tworzy się ceramikę. Ponadto zaplanowaliśmy warsztaty z tańców wielkopolskich oraz sztuki pantomimy – zachęca Paweł Tomczyk.

O I edycji konkursu piszemy:

Dziś odbyły się finały I Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich o Królewskie Koło

Wspólny mazur na zakończenie I Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich o Królewskie Koło

Więcej o konkursie:

Tancerze z całej Polski znów przyjadą do Koła! II edycja konkursu 24 i 25 marca!

Znany jest już program II Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich o Królewskie Koło