17. Integracyjny Festiwal Twórczości Teatralnej Dzieci i Młodzieży

0
93
DSC00877

Po raz 17. młodzi artyści mieli okazję zaprezentować swoje talenty podczas Integracyjnego Festiwalu Twórczości Teatralnej Dzieci i Młodzieży. Wydarzenie otworzyła dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole Elżbieta Budzińska, która wraz z Joanną Bałdyką przywitały wszystkich zebranych w sali Miejskiego Domu Kultury w Kole i życzyły im wielu pozytywnych wrażeń.

Później scenę opanowały zespoły teatralne z kilku placówek oświatowych oraz Mikołaj ze Śnieżynkami, który w zamian za dobre odpowiedzi w quizie rozdawał drobne prezenty.

Widowisko pt. „Cztery pory roku” zaprezentowali podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Mikołaja w Kole. „Wszystko jest możliwe” to tytuł przedstawienia Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kole.

Ze spektaklem „Historia pewnej miłości” wystąpili uczestnicy Polskiego Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kole – Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Lokomotywę” przygotowali wystawili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Kole, a „Dobro powraca” – uczestnicy Kolskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Sprawni Inaczej” – Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Przeglądowi towarzyszyło rozstrzygnięcie XVII Edycji Konkursu Plastycznego pod hasłem „Mój kolega z niepełnosprawnością – nasze wspólne gry i zabawy”, a gośćmi specjalnymi byli uczniowie

Szkoły Podstawowej w Ruszkowie Pierwszym z występem pt. „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Ponadto można było obejrzeć wystawę prac ucznia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole Marka Szeffera. Uczeń klasy II branżowej ma wyjątkowy talent. Rysuje patrząc na zdjęcie.

Przed i w trakcie imprezy odbył się także kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów SOSW w Kole.


Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here