Przygotowali stoisko na XII Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny

0
257
80043922_1276384799211656_5125106370336522240_n

Członkowie Stowarzyszenia „Przyjaciele świętego Mikołaja” oraz grupa nauczycieli SOSW w Kole pojechali do Warszawy na XII Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny organizowany przez SHOM, czyli Stowarzyszenie Małżonków Szefów Misji Dyplomatycznych. W wydarzeniu, jak co roku, wzięła udział Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, która objęła kiermasz honorowym patronatem.

Na kiermaszu odbywającym się w hotelu Marriott przedstawiciele stowarzyszenia byli po raz drugi, tym razem w roli beneficjenta funduszy pozyskanych podczas tego międzynarodowego przedsięwzięcia. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na rzecz organizacji pomagającym osobom najbardziej potrzebującym.

Przez kilka godzin w centrum Warszawy, w wielkich hotelowych salach, swoje stoiska prezentowały 63 ambasady. Byli przedstawiciele Kuwejtu, Kataru, Kanady, Indonezji, Chin, Korei, Japonii, Sri Lanki, Indii, Brazylii, Kazachstanu i wielu innych państw. W powietrzu mieszały się zapachy i smaki przypraw, egzotycznych potraw, na stoiskach piętrzyły się produkty sprowadzone z najodleglejszych zakątków świata, biżuteria, oryginalne artykuły dekoracyjne i spożywcze. – Nasze stoisko również prezentowało się kolorowo i bogato dzięki pięknym ozdobom świątecznym wykonanym przez naszych uczniów, rodziców i nauczycieli. Odwiedziła je pani prezydentowa Agata Kornhauser-Duda, która długo z nami rozmawiała i wpisała się do szkolnej kroniki. Rozmawialiśmy i dziękowaliśmy pani Guldanie Zhailau, która doceniając aktywność i osiągnięcia naszego stowarzyszenia na różnych polach, poleciła właśnie nas z kilku tysięcy organizacji i stowarzyszeń ubiegających się o udział w kiermaszu. Podziękowaliśmy również pani Daidze Bondare, koordynatorowi charytatywnemu SHOM za pomoc, ciepłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę całej imprezy – powiedzieli członkowie Stowarzyszenia „Przyjaciele świętego Mikołaja” w Kole.

Dochód ze sprzedaży wszystkich regionalnych produktów przygotowanych przez członków SHOM jest w całości przeznaczony na rzecz 25 wybranych organizacji charytatywnych, w tym dla kolskiego stowarzyszenia. Będzie on przeznaczony na organizację wypoczynku dla uczniów SOSW w Kole.

źródło i zdjęcia: Stowarzyszenie „Przyjaciele świętego Mikołaja”, Hanna Kapuścińska, Ewelina Kuśmirek

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here