Mieszkańcy Koła byli na Pol’and’Rock Festival

0
338
67887650_355164038761480_2883227054931705856_n

Mieszkańcy Koła byli na Pol’and’Rock Festival, podobnie jak w poprzednich latach. Wydarzenie miało miejsce w Kostrzynie nad Odrą, na początku sierpnia. Jedną z jego uczestniczek była Ada Brzoska, zaangażowana w działania fundacji Feminoteka, która również w Kole koordynuje przeciwprzemocową akcję One Billion Rising/Nazywam Się Miliard.

Festiwal słynie z wielu atrakcji muzycznych, z dobrej zabawy i fantastycznej atmosfery. Na łącznie trzech scenach odbyło się kilkadziesiąt koncertów, a wystąpiły gwiazdy takie jak: Agnieszka Chylińska. Ziggy Marley, Kult, Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow, Skunk Anansie i wiele innych. Koncertem, na który wiele osób czekało, był występ Majki Jeżowskiej.

Poza koncertami, jak co roku, można było zajrzeć do Akademii Sztuk Przepięknych, posłuchać wywiadów z ciekawymi ludźmi, artystami, zadać im pytanie lub skorzystać z tego co przygotowały organizacje mające tam swoje stoiska. – Na ASP swój namiot miała między innymi Fundacja Feminoteka, która koordynuje w wielu miastach, również w Kole przeciwprzemocową akcję One Billion Rising/Nazywam Się Miliard. Podobnie jak w zeszłym roku, akcja ta wpisała się w program festiwalu. Każdego dnia odbywały się próby tańca po to, aby trzeciego dnia festiwalu, na scenie i przed sceną, dziewczyny mogły zaprezentować taniec. Wśród uczestniczek akcji były też mieszkanki Koła – powiedziała Ada Brzoska, która na festiwalu była także tłumaczem na język migowy. Podczas festiwalu odbywała się zbiórka krwi, do której mieszkańcy naszego miasta również się włączyli. – Festiwal, wbrew pozorom, jest też miejscem, w którym odnajdują się również dzieci i naszych kolskich maluchów również pojawia się tam coraz więcej. Jest dla nich przygotowanych sporo atrakcji, m.in. strefa dziecięca, gdzie dzieci z dala od hałasu mogą spędzić czas na zabawie z animatorami, którzy przygotowują małym uczestnikom zabawy, malują włosy kolorowymi farbkami i puszczają bańki mydlane.

zdjęcia: archiwum prywatne Ady Brzoskiej

O ubiegłorocznym udziale mieszkańców Koła w Pol’and’Rock czytaj TUTAJ

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here