Mieszkańcy Koła byli na Pol’and’Rock Festival

0
446
67887650_355164038761480_2883227054931705856_n

Mieszkańcy Koła byli na Pol’and’Rock Festival, podobnie jak w poprzednich latach. Wydarzenie miało miejsce w Kostrzynie nad Odrą, na początku sierpnia. Jedną z jego uczestniczek była Ada Brzoska, zaangażowana w działania fundacji Feminoteka, która również w Kole koordynuje przeciwprzemocową akcję One Billion Rising/Nazywam Się Miliard.

Festiwal słynie z wielu atrakcji muzycznych, z dobrej zabawy i fantastycznej atmosfery. Na łącznie trzech scenach odbyło się kilkadziesiąt koncertów, a wystąpiły gwiazdy takie jak: Agnieszka Chylińska. Ziggy Marley, Kult, Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow, Skunk Anansie i wiele innych. Koncertem, na który wiele osób czekało, był występ Majki Jeżowskiej.

Poza koncertami, jak co roku, można było zajrzeć do Akademii Sztuk Przepięknych, posłuchać wywiadów z ciekawymi ludźmi, artystami, zadać im pytanie lub skorzystać z tego co przygotowały organizacje mające tam swoje stoiska. – Na ASP swój namiot miała między innymi Fundacja Feminoteka, która koordynuje w wielu miastach, również w Kole przeciwprzemocową akcję One Billion Rising/Nazywam Się Miliard. Podobnie jak w zeszłym roku, akcja ta wpisała się w program festiwalu. Każdego dnia odbywały się próby tańca po to, aby trzeciego dnia festiwalu, na scenie i przed sceną, dziewczyny mogły zaprezentować taniec. Wśród uczestniczek akcji były też mieszkanki Koła – powiedziała Ada Brzoska, która na festiwalu była także tłumaczem na język migowy. Podczas festiwalu odbywała się zbiórka krwi, do której mieszkańcy naszego miasta również się włączyli. – Festiwal, wbrew pozorom, jest też miejscem, w którym odnajdują się również dzieci i naszych kolskich maluchów również pojawia się tam coraz więcej. Jest dla nich przygotowanych sporo atrakcji, m.in. strefa dziecięca, gdzie dzieci z dala od hałasu mogą spędzić czas na zabawie z animatorami, którzy przygotowują małym uczestnikom zabawy, malują włosy kolorowymi farbkami i puszczają bańki mydlane.

zdjęcia: archiwum prywatne Ady Brzoskiej

O ubiegłorocznym udziale mieszkańców Koła w Pol’and’Rock czytaj TUTAJ