Jutro akcja „Sprzątanie Świata” na kolskich błoniach! Początek o 14.00!

0
129

Organizatorzy akcji „Sprzątanie Świata” zapraszają wszystkich mieszkańców Koła, i nie tylko, do wspólnego sprzątania naszego miasta. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”! Ze względu na hasło przedsięwzięcie rozszerzone zostało o zbiórkę elektroodpadów i starych telefonów komórkowych. W zamiarze jest sprzedanie zgromadzonych elektrośmieci oraz surowców, a z pozyskanych środków zakupienie energooszczędnego sprzętu AGD dla wybranej kolskiej jednostki działającej na rzecz dzieci i mieszkańców Koła.

Akcja sprzątania kolskich błoni odbędzie się jutro, w sobotę, 23 września. od godziny 14.00. Chętni do udziału spotykają się tradycyjnie na początku alei parkowej w parku 600-lecia (przy skrzyżowaniu ulic Zielonej i Freudenreicha).

Zbiórka elektroodpadów rozpoczęła się już 16 września, przy okazji ostatniego biegu w ramach Grand Prix Koła 2017, i będzie kontynuowana jutro, 23 września, w trakcie akcji. Na kolskim stadionie dyżurować będzie jedna osoba, która odbierać będzie przyniesione przez mieszkańców surowce. Będzie je można oddawać także następnego dnia, czyli w niedzielę, 24 września, w trakcie Biegu Warciańskiego dla Dzieci. Przy okazji obu wydarzeń można przekazywać także plastikowe nakrętki.

źródło: Stowarzyszenie „Malinowa Mamba”