Głosujmy na kolską bibliotekę! Bierze udział w akcji „Przerwa na wspólne czytanie”

0
163

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole bierze udział w akcji „Przerwa na wspólne czytanie”, w której placówka może zostać obdarowana pakietem książek. Głosujmy na kolską bibliotekę!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole bierze udział w akcji „Przerwa na wspólne czytanie”. Ideą przedsięwzięcia jest propagowanie spędzania wolnego czasu dzieci i rodziców na wspólnej lekturze. Wspiera ją Kinder Mleczna Kanapka, która obdarowuje książkami. Dzięki akcji „Przerwa na wspólne czytanie” rozdaje w całej Polsce 50.000 książek, które dzieci będą mogły czytać razem ze swoimi bliskimi.

O tym, które placówki zostaną obdarowane, zdecydują głosujący. Biblioteki, które zdobędą największą liczbę głosów, otrzymają pakiety książek. 20 najlepszych dostanie zestawy 250 książek i pufy do wspólnego czytania, a 100 kolejnych – zestawy 50 książek. Oprócz bibliotek obdarowani zostaną też rodzice z dziećmi! Aż 40.000 książek z kolekcji Kinder Mlecznej Kanapki trafi do Was, Głosowanie rozpoczyna się 2 października i potrwa do 31 października br. Szczegóły akcji znajdują się na https://www.wspolneczytanie.pl/

źródło: PiMBP w Kole