W kolskim MDK-u ruszają warsztaty tańca współczesnego

0
343

W Miejskim Domu Kultury w Kole istnieje możliwość nauki tańca współczesnego, opartego na klasyce baletu.Contemporary i modern dance to nowoczesne formy, które mają wyjść naprzeciw zapotrzebowaniom wielu osób, niezależnie od wiekupoinformował dyrektor kolskiej placówki, Radomir Piorun.

To ciekawa propozycja dla osób powyżej 15. roku życia poszukujących sposobu na rozwijanie swojego talentu i doskonalenie techniki tańca współczesnego pod okiem fachowca. Zajęcia prowadzić będzie Bartłomiej Zając, choreograf, tancerz Teatru Muzycznego w Łodzi, absolwent łódzkiej Szkoły Baletowej, który ukończył też studia na kierunkach choreografia oraz marketing sztuki na Uniwersytecie Łódzkim, jak również podyplomowe zarządzanie kulturą, też na UŁ. – Na zajęciach będziemy uczyć się tańca klasycznego, czyli baletu oraz tańca współczesnego – modern i jazz – w połączeniu z elementami baletu. Warsztaty rozpoczynać się będą rozgrzewką, po czym przechodzić będziemy do choreografii. Mam nadzieję, że spotkania te będą ciekawą formą spędzania czasu w sobotnie przedpołudnie – powiedział Bartłomiej Zając.

Zajęcia odbywać się będą w soboty, o 11.15, zatem jutro chętni mogą przyjść do MDK-u. Każde spotkanie trwa 60 minut i kosztuje 15 zł.