Jakub Małecki laureatem Stypendium im. Albrechta Lemppa za rok 2020!

0
347
DSC07454-1

Pochodzący z Koła Jakub Małecki, autor kultowego „Dygotu” oraz „Rdzy”, której akcja rozgrywa się w Chojnach pod Kołem, został laureatem Stypendium im. Albrechta Lemppa za rok 2020, przyznawanego przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, Instytut Książki i Literarisches Colloquium Berlin. Jest ono przeznaczone dla pisarzy z Polski i Niemiec oraz dla niemieckich tłumaczy literatury polskiej i polskich tłumaczy literatury niemieckojęzycznej. Wraz z nim nagrodzona została niemiecka pisarka Susanne Fritz.

Czytaj także: Jakub Małecki gościem rocznicowych wydarzeń w Chojnach

Albrecht Lempp był wybitnym popularyzatorem literatury polskiej w Niemczech i jej tłumaczem. Wiele lat pełnił funkcję dyrektora Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej i wniósł ogromny wkład w rozwój relacji polsko-niemieckich. Jako współtwórca Instytutu Książki otrzymał Nagrodę Transatlantyk przyznawaną za zasługi w tej dziedzinie.

Na program stypendialny składają się dwa jednomiesięczne pobyty w kraju sąsiada: w Literarisches Colloquium Berlin i w Krakowie. Z Polski i Niemiec nadesłanych zostało 38 zgłoszeń od pisarzy i tłumaczy literatury. W skład jury weszli przedstawiciele fundatorów, a honorową członkinią jury była Elżbieta Lempp.

Czytaj także: Horyzont” Jakuba Małeckiego zostanie sfilmowany, a także…

Pochodzący z Koła Jakub Małecki nominowany w Plebiscycie Książka Roku 2017!

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here