Ilu rannych, ile nietrzeźwych, czyli wakacje na drogach powiatu kolskiego

0
68
317-227430

Każdego dnia, na drogach powiatu kolskiego, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole dbali o bezpieczeństwo osób podróżujących. Na trasach wylotowych z miasta można było spotkać więcej patroli. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Stróże prawa kontrolowali też stan techniczny pojazdów oraz sprawdzali, czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób. Na trasy wyjechały także policyjne motocykle oraz radiowozy nieoznakowane, również ten wyposażony w wideorejestrator.

Jednakże, pomimo policyjnych apeli o trzeźwość za kierownicą, między 19 czerwca a 31 sierpnia br. funkcjonariusze zatrzymali 50 osób, które kierowały pojazdami, będąc po spożyciu alkoholu.

Podczas wakacji na drogach miasta i powiatu kolskiego doszło do 80 kolizji oraz 16 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 15 odniosło obrażenia.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here