Ilu rannych, ile nietrzeźwych, czyli wakacje na drogach powiatu kolskiego

0
83
317-227430

Każdego dnia, na drogach powiatu kolskiego, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole dbali o bezpieczeństwo osób podróżujących. Na trasach wylotowych z miasta można było spotkać więcej patroli. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Stróże prawa kontrolowali też stan techniczny pojazdów oraz sprawdzali, czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób. Na trasy wyjechały także policyjne motocykle oraz radiowozy nieoznakowane, również ten wyposażony w wideorejestrator.

Jednakże, pomimo policyjnych apeli o trzeźwość za kierownicą, między 19 czerwca a 31 sierpnia br. funkcjonariusze zatrzymali 50 osób, które kierowały pojazdami, będąc po spożyciu alkoholu.

Podczas wakacji na drogach miasta i powiatu kolskiego doszło do 80 kolizji oraz 16 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 15 odniosło obrażenia.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole