Orkiestra Dęta OSP Koło z Grand Prix wrzesińskiego festiwalu!

0
115
OM

Orkiestra Dęta OSP Koło zdobyła Grand Prix XIV Wrzesińskiego Festiwalu Orkiestr Dętych. Ze sceny amfiteatru, oprócz naszego, zabrzmiało pięć innych świetnych zespołów: Gorzowska Orkiestra Dęta, Dechový Orchestr Mladých Jistebník, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Kleszczów, Orkiestra „Kosynierzy” z Luborzycy oraz Wielka Orkiestra Młodych Muzyków Gminy Oświęcim.

Był to trzeci występ kolskiej orkiestry na wrzesińskim festiwalu. Wcześniej muzycy zdobywali dyplomy, ale Grand Prix zdobyli po raz pierwszy. Główne trofeum jest zatem zwieńczeniem tegorocznego sezonu plenerowego, który zaczął się późną wiosną i był wyjątkowo pracowity Intensywnie ćwiczyli, mając na uwadze dwa festiwale, czyli ten w Ustce i Rowach oraz we Wrześni. Brali też udział w warsztatach XI Letniej Akademii Instrumentów Dętych Blaszanych w Kaliszu.

Czytaj więcej tutaj

We Wrześni orkiestra zaprezentowała ten sam repertuar, z którym wystąpiła w Ustce i Rowach. I udało się! Grand Prix przywiezione z Wrześni cieszy bardzo, bo przyznane zostało przez znawców muzyki. Przewodniczący to na co dzień prowadzący Orkiestrę Reprezentacyjną Sił Powietrznych w Poznaniu. Drugi członek to trębacz Filharmonii Poznańskiej, a trzecim jurorem był prowadzący utytułowaną orkiestrę wrzesińską. Zatem profesjonaliści w każdym calu, więc radość z sukcesu jest ogromna – powiedział Krzysztof Lityński.

Teraz przed muzykami chwila odpoczynku, ale niedługa. Już w niedzielę, 8 września, zagrają dla jubilatki, 100-latki, czyli jednostki OSP w Ochlach. Dla Krzysztofa Lityńskiego to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ mieszka w tej miejscowości. – Codziennie rano, z okna, widzę budynek OSP. Wcześniej chodziłem tam do szkoły, zatem sentyment pozostał. W Ochlach spędziłem dzieciństwo, tu mieszkam i nie zamierzam się wyprowadzać. Z przyjemnością poprowadzę orkiestrę podczas jubileuszowych uroczystości…

zdjęcie: Orkiestra Dęta OSP Koło – Maksymilian Hamiga

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here