Ile wypadków, awantur i kradzieży? Policjanci podsumowali sylwestrowo-noworoczny czas

0
227
DSC09841

Interwencje świąteczno-noworoczne podsumowali kolscy mundurowi. Ze statystyk wynika, że zdarzeń nie było nazbyt wiele, ale nie obyło się bez wypadków, kolizji, kradzieży i awantur, których przyczyną był alkohol.

W Dąbiu, 1 stycznia 2020 roku, o 7.40, kierująca pojazdem marki Nissan Micra, 28-letnia mieszkanka gminy Dąbie, jadąc w kierunku Domanina, nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z pasa jezdni, uderzyła w bariery ochronne, dachowała, a następnie zatrzymała się w przydrożnym rowie. Młoda kobieta miała sporo szczęścia. Nie doznała bowiem poważniejszych urazów, ale za spowodowanie kolizji została ukazana mandatem karnym.

Do drugiej kolizji doszło w Grzegorzowie, 31 grudnia ub. roku, około 18.30. Przed jadący pojazd marki Volkswagen Bora wbiegł pies, doprowadzając do zderzenia. Właściciel zwierzęcia nie został jeszcze ustalony.

Ostatniego dnia 2019 roku, o 11.43, doszło także do wypadku w Cichmianie. Kierujący samochodem marki Opel Vivaro 49-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego, jadąc w kierunku Domanina, na skrzyżowaniu drogi z powiatową nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Ford Galaxy, którym poruszał się 32-letni mieszkaniec gminy Dąbie. Obaj kierujący zostali przewiezieni do szpitala. 49-letni sprawca zdarzenia, po badaniu został zwolniony ze szpitala, natomiast kierujący fordem doznał złamania kość śródręczapoinformowała sierż. sztab. Weronika Czyżewska. Zdarzenie zakwalifikowane zostało jako wypadek. Jego sprawca odpowie przed sądem. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Na szczęście sylwestrowa noc nie przyniosła żadnych interwencji związanych z użyciem fajerwerków, co nie oznacza, że mundurowi nie mieli nic do roboty. – Musieli interweniować w 15 sprawach związanych z awanturami domowymi, w których istotną rolę odegrał alkohol, oraz 7 w miejscach publicznych. Jedno zakłócenie ciszy nocnej zakończyło się nałożeniem mandatu karnego, a jeden mandat funkcjonariusze nałożyli za bezpodstawne zgłoszenie interwencji – poinformowała rzecznik KPP w Kole, sierż. sztab. Weronika Czyżewska.

Ponadto w Nowy Rok policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego. 35-letni mieszkaniec gminy Babiak, o 10.30, poruszał się rowerem, mając ponad 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze odnaleźli też jedną osobę poszukiwaną do odbycia kary.

Sylwestrowo-noworoczny czas zapisał się w kryminalnych statystykach ze względu na trzy włamania i kradzieże do domów mieszkalnych. W ostatnim czasie w powiecie kolskim takich przestępstw nie odnotowywano, więc tym bardziej teraz policjanci apelują, by nie zostawiać domów bez opieki i zadbać o właściwe zabezpieczenie swoich posesji.

W środę, 31 grudnia, po 19.00, funkcjonariusze zostali powiadomieni o włamaniu z kradzieżą na posesji w Ruszkowie Drugim, w gminie Kościelec. Podobne zdarzenie miało miejsce także w Trzebuchowie, w gminie Osiek Mały, gdzie do kradzieży doszło między 15.30, 31 grudnia 2019 roku, a 15.00, 1 stycznia 2020 roku. Do trzeciego włamania doszło również w Ruszkowie Drugim, w gminie Kościelec. Zgłoszenie o nim kolscy mundurowi otrzymali 3 stycznia.

We wszystkich przypadkach łupem złodziei padły pieniądze i biżuteria o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Na razie nie wiadomo, kto ich dokonał, i czy te trzy przestępstwa są dziełem tego samego sprawcy lub sprawców. Śledztwo prowadzą kolscy mundurowi.